fbpx

Втомилися очі? Потрібна зарядка для зору!

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож доводиться тривалий час  працювати, відчуваючи дискомфорт. Через втомлюваність очей може з’являтися головний біль, в очах може короткочасно двоїтися, іноді виникають скарги на затуманення зору. Зняти зорову втому допомагають досить прості вправи.

При тривалих зорових навантаженнях важливо регулярно виконувати таку зарядку, щоб уникнути розвитку синдрому сухого ока. Якщо не забезпечити органу зору необхідний відпочинок і зволоження очей, то з часом постійними супутниками стануть відчуття сухості при морганні, стороннього тіла під повікою, почервоніння очей, сльозотеча, підвищена чутливість очей до яскравого світла, холодного повітря, перепаду температур.

Вправи для очей: найефективніші та найпростіші

Багато вправ для зору можна робити, не відходячи від робочого місця. Однак краще все ж підніматися зі стільця або крісла й виходити на вулицю. Для розслаблення зору дуже важливо дивитися на предмети, які знаходяться на різній відстані далеко. Дерево в парку, перехожий, дитина на велосипеді, будинок, вивіска – усе це об’єкти, дивлячись на які, ми мимоволі розслаблюємо зір. Адже в такому випадку очам не доводиться довго напружуватися, вдивляючись у дрібні букви або зображення на близькій відстані.

Існують також спеціальні вправи для розслаблення очей, робити які досить просто.

1. Розконцентрування зору. Можливо, з перших секунд не вдасться дивитися “на все одразу”, але після невеликого тренування вправа буде вдаватися з легкістю. Щоб її виконати, потрібно подивитися навколо крізь пальці. Зігніть руки в ліктях, розташуйте їх так, щоб долоні знаходилися на рівні нижче очей, а пальці опинилися перед очима. Розведіть пальці так, щоб між ними була невелика відстань, не торкаючись обличчям рук, водите головою з боку в бік, і при цьому дивіться перед собою. Намагайтеся не затримувати ні на чому погляд. Коли налаштуєтеся і вправа почне вдаватися, складатиметься враження, ніби пальці рук “пропливають” перед очима, наче рухаються. Повторюйте цю вправу 20-30 секунд.

2. Замруження. Це дуже проста вправа, яку можна робити в будь-який час і в будь-якому місці. Сядьте рівно, розслабте плечі. Замружте очі на 2-3 секунди. Розслабтеся, не розплющуючи очей, почекайте 5 секунд і знову замружтеся. Повторіть такий цикл 5-6 разів.

3. Погляд у далечінь. Для виконання цієї вправи потрібно підійти до вікна. Однак якщо ви працюєте у великому закритому приміщенні, то, в принципі, зможете виконати вправу, сидячи за робочим столом.

Якщо ви стоїте біля вікна, подивіться на найближчий до вас об’єкт, наприклад, на віконну ручку. Після цього переведіть погляд вдалину і подивіться на будь-який об’єкт максимально далеко – на міст, дерево, будинок. Знову переведіть погляд на ближній об’єкт, потім знову дивіться удалину. Для зручності, якщо виконуєте цю вправу часто, наклейте на вікно невелику крапку з паперу або намалюйте її маркером.

Якщо виконуєте вправу в приміщенні, не підходячи до вікна, подивіться на будь-який об’єкт у себе на робочому столі, а потім переведіть погляд на найвіддаленішу від вас точку в кімнаті, вибравши далеко якийсь об’єкт. Як і в першому випадку, переводьте погляд з ближнього об’єкту на дальній кілька разів поспіль. Можна виконувати цю вправу 7-10 разів.

4. Рух очима. Ця вправа напевне знайоме багатьом – коли йдеться про зорову гімнастику, як правило, про неї згадують у першу чергу. Нехай простота не вводить в оману: рух розплющеними й заплющеними очима праворуч-лічоруч, вгору-вниз ефективно допомагає зняти зорове напруження. Можна зробити шість циклів рухів в цих напрямках спочатку заплющеними, потім розплющеними очима, і ще шість циклів рухів по діагоналі – справа наліво і зліва направо, теж спочатку заплюшивши, а потім розплющивши очі.

5. “Вісімка”. Не варто нехтувати і цією простою вправою: не рухаючи головою, потрібно малювати вертикальні й горизонтальні “вісімки” поглядом. Вправу також можна виконувати в будь-яких умовах, в тому числі – на робочому місця.

Чи справді допомагають вправи для очей?

Так, зарядка для зору, навіть найпростіша, допомагає зняти зорове напруження. Зверніть увагу: це не означає, що за допомогою таких вправ можна поліпшити зір або позбутися, наприклад, короткозорості. Однак завдяки тому, що вправи допомагають зняти спазм акомодації, який є однією з причин набутої короткозорості, така зарядка може служити профілактикою зниження зору при великих зорових навантаженнях.

Виконання таких вправ важливе для тих, хто постійно навантажує зір, працюючи за комп’ютером, займаючись редагуванням текстів, обробкою відео, створенням анімації, програмуванням, веб-дизайном. Для людей цих професій існує підвищений ризик розвитку комп’ютерного зорового синдрому і синдрому сухого ока саме через напруження: при підвищених зорових навантаженнях людина зазвичай рідше моргає, сльозова плівка, яка вкриває та зволожує очі, швидко випаровується, поступово з’являються скарги на сухість, біль і різі в очах, відчуття печіння, сльозотечу, почервоніння очей. Якщо очі регулярно отримують можливість розслаблення, синдром сухості розвивається рідше і з меншою інтенсивністю.

Важливо розуміти, що вправи не лікують від синдрому сухого ока, як і не відновлюють зір. Це ефективний профілактичний метод, а також спосіб виконувати звичайну роботу з більшим комфортом і меншим напруженням. Для лікування синдрому сухості очей застосовують зволожуючі краплі, які також називають “штучна сльоза”. Такі препарати часто містять гіалуронову кислоту. Якщо ви носите контактні лінзи або повинні використовувати зволожуючі краплі тривалий час, обирайте препарат, який не містить консервантів.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО