fbpx

Відчуття піску в очах – головний симптом синдрому сухого ока

Біль і різь в очах – скарга, звична для сучасної людини. У багатьох очі постійно червоніють, болять, втомлюються, і при цьому багато хто довго не звертається до лікаря, думаючи, що це, так би мовити, минеться, або ж вдасться звикнути. А ті, хто все ж приходить зі скаргами до офтальмолога, чують діагноз «синдром сухого ока».

Що таке синдром сухого ока?

Синдром сухого ока, симптоми якого коротко названі вище – це стан, який виникає при надто інтенсивному випаровуванні сльозової плівки з поверхні ока або при недостатньому виробленні сльозової рідини. Коли поверхня рогівки занадто суха, виникає подразнення, око стає вразливішим до зовнішніх впливів, які ще більше погіршують неприємний стан. У народі його називають сухі очі, що робити в таких ситуаціях, більшість дізнається у офтальмолога або з інтернет-публікацій.

Як проявляється синдром сухого ока?

Синдром сухого ока проявляється різними скаргами. Це:

 • біль в очах
 • відчуття піску в очах
 • різь в очах
 • свербіж та почервоніння очей
 • погіршення зору
 • відчуття постійного подразнення очей
 • відчуття сухості очей при блиманні

Чому виникає синдром сухого ока?

Причини розвитку синдрому сухого ока можна розділити на дві групи.

По-перше, це недостатнє утворення сльозової рідини, яке відбувається часто внаслідок різних захворювань, наприклад, аутоімунних. Крім того, виділення сльози може тимчасово порушуватися після офтальмологічних операцій.

По-друге, є чинники способу життя й навколишнього середовища, котрі впливають на те, наскільки інтенсивно випаровується сльозова плівка:

 • постійна робота перед комп’ютерним або іншими моніторами
 • багатогодинне керування автомобілем
 • перебування в приміщенні з сухим повітрям (через кондиціонування або опалення)
 • перебування на відкритому повітрі під впливом ультрафіолету і/або сильного вітру
 • носіння контактних лінз
 • використання антибактеріальних офтальмологічних препаратів

У чому небезпека синдрому сухого ока?

Перш за все, синдром сухого ока пов’язаний з дискомфортом. Деякі люди роками відвідують лікарів і скаржаться на відчуття піску в очах, шукають ліки від запалення. Воно справді може розвинутися на тлі синдрому сухого ока, проте першопричиною його буде саме те, що око не омивається сльозою в достатній кількості. Саме тому, як тільки ви помітили, що болять очі і з’явилися інші ознаки, котрі можуть свідчити про те, що у вас синдром сухого ока, подбайте про те, щоб підібрати якісні зволожуючі краплі для очей. Зважаючи на те, що різні захворювання можуть спричиняти таку скаргу, як сухі очі, лікування потрібно починати після консультації з офтальмологом.

Синдром сухого ока: лікування

Багато хто починає шукати засіб лікування, щоб знайти спосіб, як зняти втому очей. В аптеках, як правило, запитують очні краплі від втоми очей або краплі для очей від почервоніння. Усі ці завдання відмінно виконують зволожуючі офтальмологічні краплі, що містять гіалуронову кислоту. Серед них – краплі ХІЛО-КОМОД Форте, препарат з подвійним вмістом гіалуронової кислоти, який можна використовувати вдвічі рідше, ніж краплі ХІЛО-КОМОД, і значно рідше, ніж багато інших подібних препаратів. ХІЛО-КОМОД Форте – це зволожуючі краплі, що не містять небезпечних синтетичних речовин, в тому числі фосфатів, які погіршують зір, барвників і консервантів, які пошкоджують клітини ока. При цьому препарат можна використовувати протягом шести місяців після відкриття флакона – його унікальна конструкція забезпечує асептичність, тобто, бактерії не можуть потрапити всередину контейнера і препарат зберігає свою якість.

Завдяки високому вмісту гіалуронової кислоти, краплі ХІЛО-КОМОД Форте забезпечують швидке зволоження поверхні рогівки, за короткий час позбавляють симптомів синдрому сухого ока і за умови регулярного використання є надійною профілактикою проблем з очима і зором для всіх, хто багато часу проводить перед комп’ютером. Щоб допомогти очам, використовуйте очні краплі при работі з комп’ютером.

Статті по темі

Скарги при синдромі сухого ока настільки виразні, що для офтальмологів зазвичай...

Детальніше

Життя сучасної людини в 21 столітті важко уявити без гаджетів. Смартфон, планшет,...

Детальніше

Синдром сухого ока рік у рік стає все більш актуальним. За останні 30 років...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО