fbpx

Синдром сухого ока. Причому тут клімакс?

Від клімаксу – як від долі – не втечеш.  Звичайно, якщо ви жінка.  До когось він постукає в 50, а когось почне турбувати і раніше – в 40-45 років.  Але для одних та інших результат однаковий: природа відключає репродуктивну функцію.  У медицині такий стан жінки називається менопаузою. 

Причини синдрому сухого ока при менопаузі

В період менопаузи у жінки відбувається зміна гормонального фону.  Причиною цього стають яєчники, функція яких в клімактеричний період зменшується, а до завершення клімаксу зовсім “відключається”. 

Ці зміни можуть негативно позначитися на такому важливому органі, як зір, а також на стані очей.  Недостатнє вироблення сального секрету може викликати надмірне випаровування слізної плівки або ж взагалі – зниження вироблення слізної рідини.  Ці процеси «зневоднюють» очі, викликаючи відчуття сухості і почервоніння очей, відчуття піску, дискомфорт.  Перераховані симптоми – ознаки такого поширеного захворювання, як синдром сухого ока.

Якщо ж ви офісний працівник, то такі додаткові негативні фактори, як тривала робота в офісі, кондиціонування повітря влітку, сухість в приміщенні в опалювальний період прискорять або погіршать процес. 

«На синдромом сухого ока частіше скаржаться жінки (приблизно, 70%), більшість з них – офісні співробітниці постбальзаківського віку»

Також потрібно пам’ятати, що в період менопаузи прийом жінкою лікарських засобів – снодійних, антидеприсантів, препаратів для зниження артеріального тиску і деяких інших медикаментів  – збільшується.  Медикаменти також можуть спровокувати або посилити синдром сухого ока.  Крім того, деякі очні краплі, наприклад, від глаукоми, також можуть стати причиною цього захворювання. 

Якщо у вас діагностований синдром сухого ока, то така процедура як лазерна корекція, може бути протипоказана у зв’язку з тим, що вона погіршує перебіг цього захворювання. 

Рішення є: «штучні сльози»

Дефіцит власної сльози при синдромі сухого ока можуть компенсувати препарати «штучної сльози».  Вони забезпечують достатнє зволоження ока, усувають роздратування, почервоніння і дискомфорт. 

Особлива увага – лікарським сльозозамінникам на основі гіалуронової кислоти.  Гіалуронова кислота – речовина, ідентична сльозі людини.  Її в’язка форма «вкриває» очне яблуко, живлячи і зволожуючи його.  Препарати на основі гіалуронату в офтальмології вважаються найбільш безпечними та ефективними.  До них не звикають, використовувати їх можна тривалий період. 

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО