Небезпечна “п’ятірка”

Офтальмологічні захворювання супроводжували людей за всіх часів, однак демографічна ситуація в розвинених країнах і спосіб життя сучасних людей внесли свої корективи в поширеність тих чи інших очних захворювань. Зокрема, старіння населення призвело до зростання захворюваності катарактою і глаукомою, доступність освіти – до поширення короткозорості, а поява комп’ютерів і пов’язаних з ними професій – до розвитку синдрому сухого ока. Поговоримо про ці офтальмологічні проблеми докладніше.

Короткозорість: більше читаємо – гірше бачимо

Ще пару десятиліть тому за тими, хто носив окуляри, ходила слава “розумників”: мовляв, зіпсував зір, читаючи книги і пріючи над конспектами. Справді, зв’язок між звичкою (або необхідністю) багато читати і короткозорістю існує. Особливо часто короткозорість розвивається в дитинстві – це пов’язано з тим, що орган зору у дитини більш сприйнятливий до зорового напруження, яке виникає при читанні. Особливо часто до погіршення зору призводить читання дуже маленького шрифту, необхідність читати при недостатньому освітленні, незручне положення за столом під час читання й виконання письмових завдань. Негативно впливає не тільки читання звичайних книг, а й читання з монітора або планшета, адже очі напружуються в будь-якому випадку.

У дорослих також може розвинутися короткозорість – це також відбувається внаслідок зорових навантажень: читання, роботи перед комп’ютерним монітором. Тому навіть якщо раніше у вас був гарний зір, але тепер здається, що стали гірше бачити – рекомендується відвідати офтальмолога, щоб дізнатися, чи є порушення рефракції й у чому може бути причина.

Способів “боротьби” з цією проблемою – безліч: носіння окулярів, контактних лінз, лінз нічного носіння, а також лазерна корекція зору.

Катаракта: проблема віку

Чим старше населення країни, тим вище показники поширеності катаракти, офтальмологічного захворювання, пов’язаного з помутнінням кришталика ока. Погіршення зору відбувається поступово, тому багато хто не звертає уваги на перші симптоми захворювання, звертаючись до лікаря тоді, коли зір майже втрачено. Факторами ризику розвитку катаракти, крім віку старше 50-ти років, є куріння, тривалий вплив ультрафіолету, спадковість.

Спосіб вирішення проблеми – операція з видалення катаракти, що триває кілька хвилин, протягом яких потьмянілий кришталик замінюється штучним, і зір відновлюється.

Глаукома: хвороба, яку не можна ігнорувати!

Глаукома – це захворювання очей, пов’язані з підвищенням внутрішньоочного тиску. Глаукома буває різних видів, може розвиватися в різному віці, в тому числі – молодому і навіть підлітковому. Небезпека підвищеного внутрішньоочного тиску в тому, що він спричиняє атрофію зорового нерва і поступову втрату зору. Найбільш частою формою хвороби є відкритокутова глаукома. До розвитку глаукоми більше схильні жінки. Важливим фактором ризику є спадковість. Крім того, глаукома може розвинутися у людей, які страждають на гіпертонічну хворобу.

Глаукому лікують не тільки за допомогою мікрохірургії, а й з використанням ін’єкцій, які допомагають знизити тиск і сповільнити ураження зорового нерва.

Вікова макулярна дегенерація: у зоні ризику люди у віці

Підвищення показників тривалості життя сприяли поширенню такого офтальмологічного захворювання, як вікова макулярна дегенерація (ВМД). Вона буває різних видів, проте без лікування в будь-якому випадку призводить до втрати зору. Сліпота в літньому віці настає найчастіше саме внаслідок цього захворювання. Факторами ризику виникнення хвороби є похилий вік, ожиріння, гіпертонія, куріння.

Повністю вилікувати це захворювання неможливо. Однак контролювати його й сповільнити прогресування цілком реально. Для цього використовують медикаментозні засоби і лікування лазером.

Синдром сухого ока: хвороба програмістів і журналістів

Що таке синдром сухого ока, знають багато людей, які працюють за комп’ютером. Відчуття піску в очах, біль, почервоніння очей – найпоширеніші симптоми синдрому сухого ока. Захворювання розвивається у тих, хто змушений постійно, багато годин протягом дня напружувати зір. Зазвичай це працівники офісів, програмісти, журналісти, бухгалтери. Часто “жертвами” синдрому сухого ока стають водії. Захворювання розвивається через напруження зору, а також через те, що людина рідше блимає: рогівка ока не зволожується так, як потрібно, тому виникають проблеми. Саме захворювання не є серйозною проблемою, але приносить дуже багато неприємностей, значно знижуючи якість життя. Крім того, з часом на тлі синдрому сухого ока може розвинутися запальне захворювання.

Оптимальний спосіб вирішення проблеми – використання препарату штучної сльози. Найбільш сучасні – очні краплі на основі гіалуронової кислоти. Вона міститься в офтальмологічному препараті Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте. Ці краплі для зволоження очей дозволяють швидко позбутися симптомів синдрому сухого ока, зменшити неприємні відчуття, зняти почервоніння, уникнути ускладнень у вигляді запальних захворювань або погіршення зору.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

Кожен знає, що за будь-яких змін у стані здоров’я і при скаргах на самопочуття...

Детальніше

Якщо у вас час від часу втомлюються очі, ви напевно чули про те, що від зорової...

Детальніше

Мабуть, у кожного в житті траплялися моменти, коли, лише поглянувши в дзеркало,...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО