Як уникнути синдрому сухого ока

Щоб розібратися, як уникнути розвитку неприємного захворювання, що спричиняє дискомфорт в оці, давайте згадаємо про фактори, які його провокують, і про скарги, котрі супроводжують цю офтальмологічну проблему.

Синдром сухого ока: як проявляється

Основні прояви синдрому сухого ока – це дискомфорт, який має абсолютно різні прояви. У когось  це просто почервоніння очей, а дехто може страждати від постійного відчуття, ніби в око потрапила вія або пісок. Зазвичай синдром сухого ока, тобто, надмірно швидке випаровування сльози з поверхні ока, супроводжується такими скаргами:

 • почервоніння очей, причому часто навіть тоді, коли очі «відпочили»
 • відчуття сухості поверхні ока
 • відчуття піску в очах
 • чувство инородного тела, будто что-то попало в глаз
 • надмірне сльозовиділення
 • погіршення зору
 • можливе приєднання запального процесу через постійне подразнення
 • постійне відчуття втоми очей

Причини розвитку синдрому сухого ока

Синдром сухого ока розвивається внаслідок впливу різних чинників, але найбільш поширеними є постійне зорове напруження, робота перед монітором (згадайте, що червоні очі зазвичай у програмістів, офісних працівників), перебування в приміщеннях з сухим повітрям, робота на сонці, під впливом ультрафіолету, постійне носіння контактних лінз, прийом деяких антибіотиків.

Профілактика синдрому сухого ока

Багатьом синдром сухого ока здається досить легким захворюванням, не вартим того, щоб його лікували. Насправді ж, навіть якщо проблема проявиться тільки почервонінням очей, це вже досить неприємно, адже постійно ходити з червоними очима – не дуже естетично. Тим більше, з часом, якщо не вживати заходів, ситуація може посилюватися і очі почнуть боліти. До методів профілактики синдрому сухого ока належать:

 • дотримання режиму роботи й відпочинку (обов’язково потрібно давати очам відпочити, якщо ваша робота пов’язана з напруженням зору);
 • якщо дискомфорт пов’язаний з носінням контактних лінз, потрібно підібрати такі лінзи, які треба  частіше знімати або міняти, або ж не користуватися лінзами постійно, час від часу замінюючи їх іншими засобами корекції зору;
 • приймати вітамінні препарати, які підтримають здоров’я очей;
 • підтримувати нормальну вологість в приміщенні, де доводиться перебувати тривалий час – чи то офіс, чи то житлова кімната;
 • використовувати препарат штучної сльози, що містить гіалуронову кислоту, для постійного і тривалого зволоження поверхні рогівки ока;
 • уникати невиправданого застосування антибіотиків і не займатися самолікуванням: якщо почервоніння або дискомфорт очей довго не минає, потрібно звернутися до офтальмолога, щоб з’ясувати причину й підібрати адекватне лікування.

Лікування синдрому сухого ока

Існують різні підходи в лікуванні синдрому сухого ока. Якою саме буде тактика терапії, лікар вирішує в кожному конкретному випадку. Але, загалом методи ділять на

 • медикаментозні
 • хірургічні.

Хірургічний метод лікування називається оклюзієї. Під час цієї офтальмологічної операції забезпечується нормальна робота сльозових проток, які можуть бути звужені або забиті. У протоках встановлюють спеціальний контейнер з препаратом, який регулярно зволожує око – гель, котрий постійно виділяється з нього, замінює природну сльозу.

До медикаментозних методів лікування синдрому сухого ока належать призначення вітамінних препаратів, гормональних засобів (якщо синдром сухого ока супроводжує аутоімунне або ендокринне захворювання), антибіотиків (якщо вже приєдналася бактеріальна інфекція), а також препарати штучної сльози. Вони можуть містити різну діючу речовину (карбоксиметилцелюлозу, полівініловий спирт, гіпромелозу, гіалуронову кислоту), що забезпечує зволоження поверхні ока.

Сучасною діючою речовиною, що не  спричиняє звикання й побічних ефектів, є гіалуронова кислота. Вона міститься в препараті Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте. Залежно від форми випуску (Хіло-Комод – краплі, Хіло-Комод Форте по консистенції швидше нагадує гель) препарат потрібно використовувати 2-3 рази на день, за призначенням лікаря можна частіше. Особливість усіх форм випуску препарату Хіло-Комод в тому, що він не містить консервантів, але при цьому є придатним до використання протягом шести місяців після відкриття флакона. Такий довгий термін зберігання забезпечується завдяки оригінальній конструкції контейнера, що не дозволяє бактеріям потрапляти всередину упаковки. Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте призначають при синдромі сухого ока, що виник внаслідок різних причин, а також в комплексному лікуванні й у реабілітаційному періоді після офтальмологічних операцій, при постійному носінні контактних лінз.

Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

Ви проводите багато часу за комп’ютером, відчуваєте дискомфорт в очах і...

Детальніше
Зачем нужна искусственная слеза

Ми звикли вважати, що сльози – це те, що виділяється під час плачу. Сльоза в...

Детальніше

Контактні лінзи в корені змінюють життя людини, яка має проблеми із зором:...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО