Позбудьтеся дискомфорту в оці якнайшвидше, щоб зберегти зір!

Це може бути біль або відчуття, ніби в оці “ріже” чи пече, наче туди потрапив пісок, відчуття, ніби в око щось потрапило (наприклад, вія, яку ніяк не вдається знайти й витягти) або, як часто кажуть, відчуття стороннього тіла в оці, зміна “картинки” (наприклад, все стало  тьмяним, ніби дивишся крізь сльози), почервоніння очей незалежно від того, чи ви виспалися і чи багато часу провели перед комп’ютером, відчуття сухості сльозової оболонки ока тощо. Причину будь-якого дискомфорту потрібно шукати, щоб позбутися неприємних відчуттів і запобігти погіршенню зору.

Чому виникає дискомфорт в оці

Причин дискомфорту в оці досить багато, і вони дуже різні. Це може бути

  • наслідок офтальмологічних операцій
  • травма ока
  • захворювання, при яких порушується вироблення сльозової рідини
  • надмірна зорове навантаження у людей, які постійно працюють перед комп’ютером, у водіїв
  • робота в приміщенні, де багато пилу, занадто сухе повітря, у повітрі присутні токсичні речовини
  • вплив ультрафіолету або сильного вітру (актуально для тих, хто працює на відкритому повітрі)
  • при алергічних реакціях на використання косметики, зокрема, туші для вій, а також при алергіях після процедури нарощування вій
  • в результаті постійного носіння контактних лінз
  • при синдромі сухого ока

Якщо вас мучить дискомфорт в оці, причин якого ви не знайшли в цьому переліку, зверніться до офтальмолога, щоб знайти вирішення проблеми й позбутися неприємних відчуттів, які не тільки знижують якість життя, але й можуть негативно позначитися на зорі.

Позбавляємося дискомфорту

Не зважаючи на те, що неприємні відчуття в оці можуть бути спричинені різними факторами, вирішення проблеми іноді виявляється спільним. Виняток становлять переважно травми ока і офтальмологічні операції – дискомфорт в оці в таких ситуаціях може бути спричинений різними  ушкодженнями, а також виникати в процесі загоєння. Зверніть увагу: при будь-якій травмі ока необхідно звертатися до офтальмолога, щоб уникнути серйозних наслідків!

Якщо неприємні відчуття виникають  під час носіння контактних лінз, способів вирішення проблеми два. Перший – заміна звичних лінз на лінзи з іншого матеріалу, іншого виробника, з коротшою тривалістю використання; відмова від постійного носіння лінз. Другий – використання препарату штучної сльози, якщо носіння лінз викликає симптоми синдрому сухого ока – біль, подразнення, неприємні відчуття в оці, почервоніння очей, сухість.

При захворюваннях, внаслідок яких порушується вироблення сльозової рідини, призначення препарату штучної сльози є обов’язковим. Часто це аутоімунні патології, які зустрічаються досить рідко, і звернення до офтальмолога є частиною комплексного лікування.

Вплив ультрафіолету, сухе повітря, пил в приміщенні, перебування під вітром, а також постійне зорове напруження, як правило, спричиняють розвиток синдрому сухого ока, про який вже було сказано вище. При синдромі сухого ока оптимальним є застосування препарату штучної сльози з вмістом гіалуронової кислоти, наприклад, крапель Хіло-Комод або Хіло-Комод Форте. На відміну від багатьох препаратів штучної сльози, ці краплі не містять консервантів і барвників, їх можна використовувати протягом тривалого часу, вони не спричиняють звикання і побічних ефектів. Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте призначають при синдромі сухого ока та дискомфорті в оці, які виникли внаслідок будь-яких причин.

Зважаючи на те, що неприємні відчуття зазвичай посилюються в опалювальний сезон, коли в приміщеннях повітря стає дуже сухим, рекомендується використовувати зволожувачі повітря в житлових і офісних приміщеннях.

Якщо ви постійно перебуваєте на сонці й під вітром, користуйтеся окулярами, які допоможуть захистити очі й зменшити негативний вплив, котрий згодом спричиняє дискомфорт.

Якщо ви помітили, що відчуття, ніби смітинка або пісок потрапили в око, виникло після використання нового косметичного засобу, тимчасово відмовтеся від нього і зверніться до лікаря, щоб зменшити симптоми алергії. При подразненні очей можете також скористатися препаратом Хіло-Комод або Хіло-Комод Форте для швидкої боротьби з неприємними симптомами.

Чому так важливо позбутися дискомфорту в оці

На тлі синдрому сухого ока може виникнути запальний процес через те, що око постійно недостатньо зволожене і схильне до негативних впливів. Внаслідок цього може виникати тимчасове погіршення зору. Крім того, важливо з’ясувати причину дискомфорту – можливо, вона пов’язана із захворюванням, яке безпосередньо впливає на зір. Щоб дізнатися це, проконсультуйтеся з лікарем і переконайтеся, що зору нічого не загрожує, а проблеми можна позбутися завдяки таким препаратам, як Хіло-Комод.

Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

Ви проводите багато часу за комп’ютером, відчуваєте дискомфорт в очах і...

Детальніше
Зачем нужна искусственная слеза

Ми звикли вважати, що сльози – це те, що виділяється під час плачу. Сльоза в...

Детальніше

Контактні лінзи в корені змінюють життя людини, яка має проблеми із зором:...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО