Лазерна корекція зору. Життя до і після

Коли не впізнаєш людину, що йде назустріч, лише тому, що не бачиш його обличчя, написи на білбордах “розтікаються” до невпізнання, шрифти на всіляких аксесуарах доводиться збільшувати, цілком природно виникає питання: “Що з моїми очима?”.  Сподіваємося, воно змусить вас сходити до лікаря.  Від офтальмолога ви, швидше за все, почуєте про втрату або зниження зору.  Що ж робити?  Ймовірно, лікар запропонує кілька варіантів:

 1. Гімнастика для очей й окуляри / контактні лінзи.  Втім, ці методи не відновлюють зір, а лише допомагають зупинити його зниження і забезпечують необхідну корекцію.
 2. Лазерна корекція – мабуть, найефективніший спосіб відновлення зору за 1 день без госпіталізації.  Зараз цю процедуру проводять з використанням різних методик, що дозволяє підійти до проблеми кожного пацієнта індивідуально.

За рахунок чого відбувається поліпшення зору під час лазерної корекції?

Здатність людини чітко бачити залежить від фокусування зображення на сітківці ока.  Саме нездатність «налаштувати» правильний фокус і є причиною поганого зору.  Завдяки процедурі лазерної корекції зору змінюється форма однієї з природних лінз людського ока – рогівки.  Таким чином, око знову може фокусуватися на об’єкті.  А оскільки глибина впливу лазером обмежується з точністю до мікронів, корекція не несе негативних змін внутрішньої структури ока.

До лазерної корекції зору: підготовка до операції

Отже, у вас порушення рефракції і ви зважилися на життя без окулярів і контактних лінз.  Тепер справа за малим – вибрати спеціалізовану клініку і підготуватися до лазерної корекції.  Що для цього необхідно зробити?

 1. Пройти діагностику зору, для того, щоб виявити потенційні загрози, можливі протипоказання до проведення корекції й прогноз результату операції.
 2. Здати необхідні аналізи (їх список вам дадуть в клініці, де ви будете проводити корекцію зору).
 3. Відмовитися на деякий час від використання контактних лінз для точної діагностики зору.  Якщо ви носите м’які контактні лінзи, необхідно відмовитися від їх використання напередодні діагностики і за тиждень до проведення процедури.  Тим, хто носить жорсткі контактні лінзи, рекомендується відмовитися від них за місяць до операції.
 4. Якщо ви відчуваєте сухість в очах внаслідок тривалого носіння лінз або постійних зорових навантажень, то це не привід відмовлятися від операції.  Адже лазерна корекція при синдромі сухого ока не протипоказана.  Швидше за все, офтальмолог порекомендує вам використовувати деякий час перед корекцією зору краплі штучної сльози, щоб підготовка проходила швидше.
 5. Не можна вживати спиртні напої за два дні до корекції.

Після лазерної корекції зору

І ось настав день, про який ви мріяли: операція позаду і незабаром ви зможете побачити світ чітко й в яскравих фарбах.  Однак першу годину-дві після корекції доведеться провести в клініці, щоб лікар зміг провести повторний огляд.  Після цього ви можете відправитися додому.  Але хоч сама корекція пройшла швидко, не можна забувати про те, що очі пережили оперативне втручання.  Тому необхідно дотримуватися певних рекомендацій і правил:

 1. Протягом дня можна приймати заспокійливі або знеболюючі препарати, якщо в них є необхідність.  Їх повинен виписати лікар.
 2. Обов’язково проходите регулярні перевірки зору через 1, 3, 7, 14, 30 днів, а також через 3 місяці після процедури.
 3. Перші 2 тижні після корекції не рекомендується відвідувати басейн, сауну, купатися в водоймах, протипоказані фізичні навантаження, використання декоративної косметики, лаку для волосся, аерозолів і мила для обличчя.
 4. Не торкайтеся очей протягом першої доби.  Після корекції зору можливо сльозотеча.  Сльози просто промокніть чистою хустинкою або стерильною серветкою.
 5. Використовуйте краплі штучної сльози, які інтенсивно зволожують, захищають очі від інфекцій і запобігають появі синдрому сухого ока. Пам’ятайте, що сухість очей після лазерної корекції – поширене явище.

Яка ймовірність, що у вас з’явиться синдром сухого ока після лазерної корекції зору?

Простота лазерної операції, на жаль, не гарантує відсутності побічних ефектів від втручання.  Синдром сухого ока – одне з найчастіших небажаних наслідків.  Він розвивається у більшості пацієнтів в результаті опіку рогівки лазером – а це необхідна умова операції. На щастя, синдром сухості після лазерної корекції – зазвичай тимчасове явище.

Сухість після лазерного втручання проявляється такими симптомами:

 • дискомфорт в очах
 • відчуття «піску» під повіками
 • печіння, свербіж, біль
 • сухість і почервоніння очей

Синдром сухого ока також може супроводжуватися сльозотечею, яке при цьому не приносить полегшення.  Тому часто після операції офтальмолог призначає краплі штучної сльози, які підійдуть саме вам.  Один з часто рекомендованих – німецький препарат Хіло-Кеа.  Краплі ефективно зволожують очі після операції, загоюють, і при цьому повністю натуральні.

Хіло-Кеа – це водний розчин з гіалуроновою кислотою, який є природним полісахаридом і міститься в тканинах ока.  Молекули гіалуроната натрію мають властивість ефективно пов’язувати молекули води, що дозволяє створити на поверхні рогової оболонки ока тонку рівномірну плівку.  Саме вона оберігає очі від подразнення, висихання та інфекцій.  Також Хіло-Кеа містить компонент, що загоює, декспантенол. Він надзвичайно важливий саме в післяопераційному періоді, тому що з його допомогою тканини ока швидше відновлюються.

Хіло-Кеа не містить консервантів, отже, його можна використовувати весь реабілітаційний період після лазерної корекції зору.

Виконуйте всі рекомендації лікаря, і скоро ви зможете оцінити різницю життя до та після лазерної корекції зору.  Гарний зір на довгі роки!

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
диагностика зрения

Як люди дізнаються, що у них синдром сухого ока? Діагноз в будь-якому випадку...

Детальніше
слезятся глаза при синдроме сухого глаза

У кожної людини іноді сльозяться або печуть очі. Якщо це відбувається рідко, а...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО