fbpx

Синдром сухого ока. З чим ми маємо справу

Сезон відпусток завершився, офісні працівники повертаються на свої робочі місця, де на них чекають години зосередженої роботи за комп’ютером. Робота в таких умовах часто супроводжується почервонінням очей, дискомфортом і втомою, а також синдромом сухого ока.

Сухе око – в чому проблема?

Відчуття стягнутості й сухості, пов’язане з недостатнім виробленням сльози або швидким її випаровуванням, називається синдромом сухого ока. Захворювання можуть супроводжувати печіння, відчуття піску в очах, видимі почервоніння на зовнішній оболонці склери, тиск усередині очного яблука. Нерідко з’являється підвищена чутливість до світла, погіршується зір, весь час хочеться заплющити очі. Неприємні відчуття посилюються в вітряну й посушливу погоду. На жаль, ця проблема в наш час дуже поширена. Систематичне використання різного роду гаджетів підвищує навантаження на зір, що, в свою чергу, може трансформуватися в серйозні захворювання.

Причини дискомфорту в очах

Виникнення синдрому сухого ока обумовлене способом життя й роботи людини. Природою передбачено, щоб оптимальний баланс вологи в очах підтримувався процесом блимання. Однак під час регулярної роботи біля монітора очі втомлюються, а частота блимання знижується. Те ж відбувається під час керування автомобілем і при тривалому читанні. Іншими факторами виникнення і посилення синдрому сухого ока можуть стати

  • знижена вологість повітря;
  • запилене приміщення з сухим повітрям;
  • знаходження в місцях, де багато диму, в тому числі – сигаретного;
  • політ на літаку;
  • використання кондиціонера в приміщенні або транспорті;
  • робота вентилятора.

Найбільшу поширеність захворювання отримує восени. Це обумовлено поширеним використанням різних опалювальних приладів, які висушують повітря, а також раннім настанням сутінків.

Профілактика втоми очей

Звичайно, роботу ніхто не скасовує, адже в епоху технологій телефони та ноутбуки стали невід’ємною частиною нашого життя. Усе, що потрібно зробити – оцінити масштаб поширення синдрому і не нехтувати профілактичними заходами.

Ми нагадаємо, дотримання яких правил допоможе уникнути проблеми червоних очей і перенапруження зору, а також усунути його, якщо це вже сталося.

  • Слідкуйте за вологістю повітря в приміщенні. Робіть вологе прибирання, вчасно витирайте пил. Якщо відчуваєте дискомфорт в оці, пов’язаний з перебуванням в сухому запиленому приміщенні – по можливості прийміть душ. Це допоможе частково відновити вологу, яка випарувалася, і полегшить симптоми.
  • Якщо на роботі вам доводиться довго вдивлятися в монітор, і при цьому бути максимально сконцентрованим, намагайтеся не втратити можливість прогулятися під час обідньої перерви, подивитися вдалину і трохи розслабитися. Користуйтеся якісним монітором, виставте великий шрифт і стежте, щоб відстань між очима і комп’ютером не було менше допустимої норми – тобто, мінімум 40 см.
  • Важливу роль для зору відіграє хороше освітлення. Не тільки на роботі, а і вдома намагайтеся робити необхідні справи при достатньому освітленні. Якщо плануєте подорож на машині, краще здійснити її, поки на вулиці світло.
  • Завжди майте під рукою краплі від сухості очей. Офтальмологічні препарати Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте усувають дискомфорт в очах за допомогою штучної сльози. Одним з основних компонентів в їхньому складі є гіалуронова кислота, яка присутня в біологічних рідинах організму. Краплі Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте можна використовувати при носінні лінз, після офтальмологічних операцій, а також в період вагітності та годування груддю.
Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО