fbpx

Як не зіпсувати зір гаджетами. 7 корисних рекомендацій

Сучасна людина буквально не розлучається з електронними пристроями. На роботі і на відпочинку, під час навчання або дозвілля наш погляд буквально прикутий до смартфона, планшета, ноутбука… Навіть книги зараз електронні. Не зважаючи на те, що з настанням цифрової ери життя багато в чому полегшилося, негативний вплив гаджетів на наше здоров’я іноді змушує засумніватися в їхніх перевагах. Зокрема, багато хто скаржиться на зниження зору. Ми розповімо, як активним користувачам сучасних технологій зберегти здоров’я очей.

Чи справді погіршується зір від смартфона?

Згідно з даними останніх досліджень, дисплеї та монітори сучасних гаджетів не завдають шкоди очам. Але чому ж тоді це явище має окрему назву: «комп’ютерний зоровий синдром»? Екрани тут ні до чого, в усьому винні наші звички. Поговоримо про них докладніше.

  • Читання в транспорті. Жоден вид громадського або особистого транспорту не може забезпечити пересування без вібрацій. У безперервних спробах сфокусуватися на екрані очні м’язи перенапружуються, що загрожує несприятливими наслідками.
  • Неправильна поза. Нехтування безпечною відстанню від очей до екрана при читанні, перегляді відео, при читанні сидячи, стоячи або лежачи, загрожує поступовим зниженням гостроти зору.
  • Світло і яскравість. Вирішальну роль відіграє не тільки освітлення в приміщенні або на вулиці. Яскравість і контрастність зображення на дисплеї також впливають на очі. Занадто яскраве або занадто тьмяне зображення, поганий контраст букв і заднього фону, відблиски на екрані – ці чинники завдають чималої шкоди очам.
  • Дрібний шрифт. Оптимального розміру шрифту немає, цей показник суто індивідуальний. У будь-якому випадку, читання має бути комфортним і не перевтомлювати очі.
  • Відсутність перерв. Очам необхідний регулярний відпочинок, який дозволить зняти зорове напруження.

Систематичне порушення правил користування електронними пристроями провокує розвиток кератокон’юнктивіту. Синдром сухого ока – одне з найпоширеніших офтальмологічних захворювань XXI століття. У дітей залежність від гаджетів може спричиняти косоокість.

Профілактика проблем із зором

За статистикою, близько 90% користувачів  раз стикщонайменше один рах стикалися з дискомфортом в очах (різі, печіння, свербіж, сльозотеча) після або під час роботи з гаджетом. Якщо тривожні симптоми регулярно ігнорувалися, з часом користувачі відзначили, що у них погіршився зір – знизилася гострота і чіткість, а неприємні відчуття стали інтенсивнішими, почали з’являтися все частіше і супроводжуватися головним болем. Саме так проявляється синдром сухого ока.

Однак дискомфорту можна уникнути, і для цього достатньо дотримуватися нескладних правил:

  • Відстань. Більшість людей тримає смартфон / планшет на відстані близько 10 сантиметрів від очей. Віддаляйте гаджет від очей приблизно на 20, а краще – 40 сантиметрів. Що стосується ноутбука, то його монітор повинен знаходитися до очей не ближче, ніж на відстані витягнутої руки.
  • Налаштування яскравості. Посилене або недостатнє підсвічування погано впливають на здатність очей фокусуватися на зображеннях. Налаштуйте яскравість екрану на той же рівень, на якому ви бачите навколишнє середовищеу. Зверніть увагу на відблиски, а також пил, відбитки пальців, подряпини та інші завади на екрані.
  • Нічне освітлення. Офтальмологи не рекомендують користуватися електронними пристроями при поганому освітленні. Контраст яскравого екрану з темрявою в приміщенні вкрай шкідливий для очей. Використовуйте настільну лампу на регульованому штативі або неяскраве розсіяне світло від люстри. Головне, щоб джерело світла не було спрямоване на екран. У більшості гаджетів є функція Night Shift («нічний режим»), яка автоматично зміщує кольори дисплея до більш теплого спектру, знижуючи навантаження на очі.
  • Шрифт. Підберіть розмір шрифту найбільш зручний для ваших очей. Обов’язково при цьому зверніть увагу на фон, який повинен контрастувати з текстом.
  • Відпочинок. Існує правило «20х20х20», згідно з яким кожні 20 хвилин потрібно відриватися від дисплею на 20 секунд і дивитися вдалину, приблизно на відстань 20 метрів. При цьому необхідно якомога частіше блимати. Такий простий прийом допоможе очам розслабитися і дозволить уникнути пересихання рогівки.
  • Штучна сльоза. Коли наш погляд «прикутий» до екрану, очі блимають в 2-3 рази рідше, ніж зазвичай. Це призводить до порушення слізної плівки, яка виконує важливу захисну функцію. Приблизно один раз на дві години роботи з гаджетом закопуйте спеціальні краплі штучної сльози, які дозволять запобігти сухості очей та появі неприємних відчуттів.
  • Гімнастика для очей. Нескладні вправи дозволять розвантажити очний м’яз. Вони ефективні не тільки в якості профілактики, а й при ослабленні зору. Іноді така гімнастика допомагає поліпшити зір, а також запобігає багатьом очним патологіям.

Не забувайте також про регулярні профілактичні візити до офтальмолога. Якщо відчуваєте проблеми із зором, візит до лікаря відтерміновувати не варто.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота є в організмі кожного з нас. Вона присутня в шкірі, суглобах,...

Детальніше
Сухі очі за кермом

Якщо маєте багато справ та часто подорожуєте містом, не варто забувати про...

Детальніше
краплі для лінз

На жаль, людям, що носять контактні лінзи вкрай не зручно проводити час в укритті....

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО