fbpx

Гіалуронова кислота для очей: 5 важливих фактів

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром сухого ока, напевно знайомий з такою діючою речовиною, як гіалуронова кислота. Вона міститься в багатьох сучасних краплях “штучна сльоза”. Чому гіалуронат натрію такий популярний в офтальмології?

Історія гіалуронату натрію, який ми також називаємо гіалуроновою кислотою, почалася в 1934 році. Речовину виявили ветеринари в складі бичачого ока і почали досліджувати її властивості, пізніше до вивчення підключилися вчені з інших сфер. Гіалуронову кислоту почали активно використовувати близько 50-ти років тому, а на піку популярності вона опинилася впродовж  останного десятиліття.

1. Гіалуронова кислота допомагає утримувати вологу на поверхні ока.

Особливість цієї речовини – в її здатності притягувати й утримувати молекули води в значно більшому об’ємі, ніж об’єм самого гіалуронату натрію. Ця властивість важлива у випадках, коли потрібно забезпечити інтенсивне зволоження та зберегти вологу там, де вона може легко випаруватися. Тому найпопулярніші сфери застосування – косметологія (зволоження шкіри) та офтальмологія (зволоження поверхні ока при надмірній сухості).

При синдромі сухого ока, який розвивається під впливом різних факторів, волога з очної поверхні випаровується дуже інтенсивно або не виробляється в потрібному обсязі. Компенсувати її природним шляхом іноді досить складно: для цього потрібен час і значні зміни в способі життя, відмова від прийому деяких медикаментів тощо. У деяких ситуаціях відновити природне зволоження просто неможливо (наприклад, через дефекти сльозового апарату або гормональні зміни в організмі). Очні краплі з гіалуроновою кислотою дозволяють створити на поверхні ока плівку, яка виконує функції природної сльозової плівки та ідентична їй за складом. Різниця лише в тому, що плівка, яку утворюють зволожуючі краплі, утримується на оці довше, ніж природна сльоза. Завдяки цьому

  • очі зволожені довше;
  • зникають скарги на подразнення поверхні ока, відчуття сухості, почервоніння очей;
  • очі втомлюються не так швидко, можна з комфортом носити контактні лінзи і займатися діяльністю, яка вимагає зорового напруження.

Гіалуронат натрію почали використовувати при виробництві крапель для зволоження очей на початку 2000-х років. Більш детально ви можете прочитати про це тут. Впродовж останнього десятиліття очні краплі з гіалуроновою кислотою – серед найпопулярніших препаратів для лікування синдрому сухого ока, профілактики сухості очей і зменшення дискомфорту при носінні контактних лінз.

2. Гіалуронат натрію може комбінуватися з іншими речовинами в офтальмологічних краплях.

Це відкрило широкі можливості в створенні офтальмологічних препаратів різного призначення. Очні краплі з вмістом цієї речовини

  • іноді містять тільки гіалуронову кислоту; вона є основною діючою речовиною; такі препарати часто називають офтальмологічним розчином гіалуронової кислоти, офтальмологічним гелем (якщо вміст гіалуронату досить високий, препарат має більш густу консистенцію), а також зволожуючими офтальмологічними краплями;
  • у деяких випадках містять гіалуронат натрію та додаткову діючу речовину.

Приклад поєднання гіалуронату натрію з іншим компонентом – краплі Хіло-Кеа, які містять додатково декспантенол і застосовуються не тільки для зволоження, а й для лікування ерозій рогівки, подразнень після дрібних травм ока або травмування поверхні рогівки пошкодженою контактною лінзою. Є й інші приклади поєднання гіалуронату натрію з додатковими компонентами в одному препараті.

Зверніть увагу: препарати, які містять тільки гіалуронат натрію, мають терапевтичну дію! Це означає, що їх призначають не тільки для профілактики синдрому сухого ока, а й для його лікування.

3. Гіалуронову кислоту виробляють біотехнологічним методом.

І в офтальмології, і в косметології використовується тільки гіалуронат натрію, вироблений біотехнологічними методами. Гіалуронова кислота міститься в хрящах, рідинах, склоподібному тілі ока тварин, але для виготовлення ліків і косметики вже давно не застосовується речовина тваринного походження. Ви можете бути абсолютно впевнені в етичності використання будь-яких засобів, що містять гіалуронову кислоту: тварини при їхньому виробництві не постраждали.

Однак це важливо не тільки з етичної точки зору. Як правило, використання речовин тваринного походження підвищує ризик побічних реакцій. Це не стосується гіалуронової кислоти, яка використовується зараз в офтальмологічних препаратах і косметології: вона вважається гіпоалергенної.

4. Гіалуронова кислота не спричиняє алергій і може застосовуватися дуже довго при синдромі сухого ока.

Зважаючи на те, що гіалуронат натрію в зволожуючих краплях для очей отриманий біотехнологічним шляхом, препарати не спричиняють алергічних реакцій. Важливо, щоб зволожуючі краплі, якими ви користуєтеся для лікування синдрому сухого ока, не тільки містили гіалуронову кислоту, а й не мали в складі інших компонентів, які можуть спровокувати алергію. Зазвичай небажані реакції спричиняють консерванти.

Якщо краплі з гіалуроновою кислотою не містять шкідливих компонентів, їх можна застосовувати настільки довго, наскільки це необхідно: місяцями, а іноді й роками. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб обрати правильний режим застосування. У деяких випадках достатньо капати препарат 1-2 рази на день, іноді потрібно застосовувати краплі 3-4 рази протягом дня або більше. Часто протягом першого місяця лікування призначають 3-4 закапування на день, а потім рекомендують користуватися зволожуючими краплями 1 раз на день або за необхідності.

5. Гіалуронова кислота в офтальмологічних краплях не впливає на якість контактних лінз.

Зволожуючі краплі для очей з гіалуроновою кислотою рекомендують тим, хто носить контактні лінзи. Такі препарати можна застосовувати одночасно з носінням лінз: спочатку встановлюють лінзи, потім капають краплі. Знімати лінзи протягом дня, щоб закапати препарат, не потрібно.

Зверніть увагу:

  • при носінні лінз можна користуватися тільки краплями з гіалуроновою кислотою, які не містять консервантів або барвників;
  • офтальмологічними краплями або офтальмологічним розчином гіалуронової кислоти не можна промивати контактні лінзи, для цього слід використовувати тільки спеціально призначені розчини.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО