fbpx

Ерозія рогівки. Травма ока, знайома кожному

Вам часто доводиться говорити або чути фразу “щось в око потрапило”? Ми навряд чи замислюємося про те, що у цієї неприємної “події” є медична назва. Дійсно: подумаєш – вія або піщинка в оці. Насправді ж це є травмою ока, яка часто призводить до ерозії рогівки.

Найпоширеніші травми ока, що призводять до ерозії рогівки

У повсякденному житті і на будь-якому виробництві є багато можливостей отримати травму ока. Не дарма багато процесів рекомендується проводити в захисних окулярах. В око може потрапити деревна або металева стружка, шматочок скла або пластику, пил, їдка рідина … Усе це призводить до серйозних травм, при яких необхідне втручання фахівця. Такі травми теж призводять до ерозії рогівки ока різного ступеня, але ми поговоримо про ситуації, які трапляються з усіма в побуті або на відпочинку і, як правило, не вимагають серйозного лікування.

Отже, через що може виникнути ерозія рогівки:

– потрапляння в око піщинки, вії, ворсинки

– випадкове потрапляння в око щіточкою для нанесення туші, самої туші (знайома жінкам ситуація!)

– випадкове потрапляння в око пальцем (часто така неприємність трапляється у батьків маленьких дітей: малюк, граючись, потрапляє пальчиком в око мамі чи татові)

– потрапляння в око побутової хімії

– власники домашніх тварин знають про ситуації, коли тварина потрапляє лапою в око господаря

Іноді неприємні відчуття в оці минають за лічені хвилини після того, як видалено подразник (зазвичай це вія або ворсинка). Якщо в око потрапила піщинка, рогівка пошкоджується сильніше, тому навіть після її видалення довго може залишатися дискомфорт. В усіх інших випадках також, як правило, стається ерозія рогівки, що має певні симптоми.

Як проявляється ерозія рогівки

При ерозії рогівки виникають такі скарги:

– неможливість відкрити очі (дуже боляче це зробити, здається, що практично неможливо)

– сильна сльозотеча (сльозова залоза виробляє багато рідини, щоб очистити око від чужорідного тіла і захистити рогівку ока)

– сильне почервоніння ока

– біль в оці

– світлобоязнь

– болісні відчуття при русі очного яблука, коли око закрите

Що робити при дрібній травмі ока, що спричинила ерозію рогівки

Зверніть увагу, що йдеться про дрібні травми, що виникають в побуті і в більшості випадків не вимагають втручання фахівця. Якщо травма сталася на виробництві, де використовуються небезпечні речовини, або в око потрапила стружка, отруйна рідина, будь токсична речовина чи навіть концентрована побутова хімія, термінова консультація офтальмолога необхідна, щоб врятувати око та зір!

Більшість побутових травм, що спричиняють ерозію рогівки, не вимагають спеціального лікування – крім тих випадків, коли не вдається самостійно видалити чужорідне тіло з ока або симптоми ерозії не минають довго.

При потраплянні в око стороннього тіла (піщинки, вії, ворсинки, волосинки) потрібно промити око проточною прохолодною водою або, якщо біль не дуже сильний і око можна відкрити, то закапати кілька крапель препарату штучної сльози, щоб “вимити” чужорідне тіло з ока.

Коли ви переконалися, що стороннього тіла в оці немає, але біль ще залишилася, забезпечте оку спокій. Оптимально – полежати із заплющеними очима.

Почервоніння і сльозотеча при ерозії рогівки можуть минути досить швидко, а біль може залишатися деякий час. Щоб захистити рогівку ока і допомогти її відновленню, можна скористатися препаратом Хіло-Кеа. Він містить гіалуронову кислоту, яка добре зволожує поверхню ока, а також декспантенол, що сприяє швидкому загоєнню ушкоджень, має знеболюючий ефект.

Синдром сухого ока і ерозія рогівки

 Ерозію рогівки також може спричинити синдром сухого ока – захворювання, при якому порушується природний процес виділення сльозової рідини і зволоження ока. На початковій стадії синдрому сухого ока зазвичай відчувається тільки дискомфорт, око червоніє, може пекти. У таких випадках на допомогу приходять офтальмологічні краплі Хіло-Комод або Хіло-Комод Форте. Але якщо синдром сухого ока довго залишати без уваги, через постійне подразнення недостатньо зволоженої рогівки виникає її ерозія. У таких випадках краще користуватися препаратом Хіло-Кеа. Він допомагає позбутися ерозії рогівки і, завдяки дії гіалуронової кислоти, виконує функцію зволоження ока.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО