fbpx

Травми ока та їхнє лікування

Напевне, кожен знає біблійний вислів «берегти, як зіницю ока». Вже кілька тисячоліть тому люди усвідомлювали важливість і крихкість такого органу, як око, і розуміли, що він вимагає особливого, дбайливого ставлення. На жаль, навіть при дотриманні обережності, і в побуті, і на виробництві не виключена ймовірність пошкодження органів зору. Всі травми очей можна умовно розділити на дві категорії: ті, з якими під силу впоратися самотужки, і більш серйозні, що вимагають негайного огляду у лікаря і професійного втручання.

Незначні травми очей

До цієї категорії належать механічні пошкодження внаслідок потрапляння в око дрібних сторонніх предметів, наприклад:

  • пилинки або піщинки;
  • вії;
  • ворсинки від одягу;
  • шерсті домашніх тварин;
  • частинок косметики;
  • дрібних комахи;
  • мила, шампуня.

Також при необережному русі можна випадково травмувати рогівку пальцем, нігтем або контактної лінзою. У таких ситуаціях можливе почервоніння видимої оболонки ока і почуття дискомфорту. Цей стан офтальмологи називають ерозією рогівки. Захисними функціями організму передбачено, що на всі пошкодження око реагує рясним сльозовиділення. У більшості перелічених випадків цього буває достатньо, і чужорідний предмет вимивається за допомогою природної сльози. Якщо ж сліз виділяється недостатньо, а усунути дискомфорт хочеться скоріше, варто дотримуватися наступних дій:

  • Перш за все, необхідно помити руки з милом. У жодному разі не можна торкатися ока брудними пальцями – при травмі можуть утворитися непомітні мікроподряпини, в які легко занести інфекцію.
  • Далі слід промити око прохолодною проточною водою без будь-яких миючих засобів, зробивши кілька рухів у напрямку від скроні до перенісся.
  • Потім бажано прикрити повіки і деякий час перебувати в спокої, щоб дати можливість організму відновити порушену флору слизової оболонки органу зору.

Якщо дотримуватися цих пунктів, за умови, що травма справді безпечна, незабаром почервоніння та інші симптоми зійдуть нанівець.

Серйозні травми очей

Найчастіше небезпечні травми ока трапляються на виробництві при нехтуванні технікою безпеки. Однак і в побуті, на жаль, ніхто від них не застрахований. До таких травм належать:

  • потрапляння в око великих, часом гострих, сторонніх предметів (осколки скла, дерев’яні тріски або стружка, металева стружка, шматочки пластику);
  • опіки рогівки при роботі зі зварювальними приладами;
  • потрапляння їдких хімічних розчинів;
  • травми від будь-яких подряпин (наприклад, домашніх тварин або гілок дерева).

У таких випадках потрібно якомога швидше рушати до лікарні, щоб зберегти зір і постраждале око. Не можна діставати з ока предмет, який у ньому стирчить, навіть якщо здається, що це зробити дуже просто! Він може проникнути у внутрішні очні оболонки, а це вкрай небезпечно!

Хіло Комод – допомога при травмі очей

Препарат Хіло-Комод – офтальмологічні краплі нового покоління з безпечним складом. Вони містять гіалуронову кислоту, яка відновлює і підтримує сльозову плівку на рогівці. Препарат відпускається без рецепта, при незначних травмах очей його можна використовувати без застережень. Щодо застосування після серйозних травм, варто порадитися з лікарем.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота є в організмі кожного з нас. Вона присутня в шкірі, суглобах,...

Детальніше
Сухі очі за кермом

Якщо маєте багато справ та часто подорожуєте містом, не варто забувати про...

Детальніше
краплі для лінз

На жаль, людям, що носять контактні лінзи вкрай не зручно проводити час в укритті....

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО