fbpx

Чи ефективна гімнастика для очей?

Якщо у вас час від часу втомлюються очі, ви напевно чули про те, що від зорової втоми можуть допомогти спеціальні вправи. Але готові посперечатися: ви не робили їх жодного разу. Словосполучення “гімнастика для очей” асоціюється з чимось складним, тим, що потребує часу і не є дуже ефективним. Ви здивуєтеся, але це простіше, ніж здається.

“Фітнес” для зору: спортивна форма не потрібна

Щоб робити вправи для очей, не знадобиться спортивне взуття або одяг, для цього навіть не потрібно виходити на вулицю – для зорової гімнастики цілком підійде ваше робоче місце. Єдине, що від вас вимагається – дисципліна. Вправи дадуть ефект лише в тому випадку, якщо робити їх регулярно. Також потрібно дотримуватися деяких умов:

  • перед виконанням вправ потрібно зняти окуляри, але якщо ви користуєтеся контактними лінзами, їх знімати не обов’язково
  • не чекайте моменту, коли від втоми почнуть боліти очні яблука або сльозитися очі, робіть вправи регулярно, кілька разів протягом дня; навіть якщо ви зможете виділити на заняття час двічі на день, це вже позитивно позначиться на здоров’ї очей
  • якщо якісь із вправ здадуться складними або не буде можливості, бажання чи настрою їх робити, просто вийдіть на вулицю з робочого приміщення на 5-10 хвилин, подивіться вдалину і протягом цього часу не читайте нічого з екрану телефону
  • не обов’язково робити всі вправи, перелічені нижче, ви можете зробити спочатку дві-три з них, а через кілька годин – 2-3 інші вправи
  • якщо ви працюєте за комп’ютером, відривайте погляд від монітора кожні 30-40 хвилин, робіть перерву на кілька хвилин, впродовж яких можете зробити декілька вправ

Як робити вправи для очей

Зарядка для очей – це набір досить простих дій, які не вимагають попередньої підготовки.

1. Мруження очей. Замружте очі на 3-5 секунд, розплющіть їх, розслабтеся і повторіть вправу 5-7 разів.

2. Кліпання очима. Просто швидко моргайте, намагайтеся робити це хоча б 1 хвилину. Максимальна тривалість цієї вправи – 2 хвилини.

3. Тиск. Закрийте очі, вказівним, середнім і безіменним пальцями кожної руки натисніть на повіки, утримуйте тиск 2 секунди, відпустіть. Вправу повторюють 3-4 рази.

4. Рух. Відкрийте очі, не повертаючи голови, переведіть погляд вгору, вниз, вправо, вліво. Другий варіант цієї вправи – переводити погляд по колу, спочатку за годинниковою стрілкою, потім проти годинникової стрілки. Ці вправи можна повторювати до 10-ти разів.

5. “Вісімка”. Заплющте очі, спробуйте намалювати перед собою поглядом спочатку вертикальну, потім горизонтальну “вісімку”. Повторіть кожен варіант 5-6 разів.

6. Погляд в далечінь. Підійдіть до вікна, оберіть максимально віддалену від себе точку, дивіться на неї, переведіть погляд на кінчик свого носа, потім знову переведіть погляд на точку вдалині. Цю вправу бажано робити не менше 10 разів і повторювати її 2-3 рази в день, особливо якщо доводиться напружувати зір за комп’ютером.

Чи ефективна зарядка для очей і кому її рекомендується робити?

Від зорової гімнастики не варто чекати чудес: вона не відновить зір при короткозорості або далекозорості, не вилікує від синдрому сухого ока. Її роль – профілактична. Завдяки гімнастиці для очей можливо:

  • зупинити або сповільнити прогресування порушень рефракції (найчастіше – короткозорості)
  • зменшити втому очей протягом робочого дня
  • знизити ризик спазму м’язів ока та болю в очному яблуці, які часто виникають внаслідок зорового напруження, особливо при роботі перед монітором
  • знизити ймовірність розвитку синдрому сухого ока або зменшити його інтенсивність, якщо сухість очей пов’язана з постійним напруженням зору

Зорову гімнастику рекомендується робити людям будь-якого віку, які змушені постійно напружувати зір. Вправи можуть виконувати старші школярі, студенти, програмісти, редактори, люди, які займаються відеомонтажем, комп’ютерною графікою та анімацією, а також всі, хто вільний час проводить перед монітором комп’ютера або екраном смартфона, регулярно користується соціальними мережами.

Як зарядка для очей допомагає в профілактиці синдрому сухого ока?

При постійному зоровому навантаженні ми зазвичай рідше моргаємо, через що сльозова плівка не відновлюється в нормальному режимі і випаровується швидше. Вправи для очей допомагають очам відпочити і зменшити напругу. Якщо таку гімнастику робити регулярно і досить часто протягом робочого дня, це допоможе уникнути надто інтенсивного випаровування сльозової плівки і сприятиме її відновленню.

Втім, якщо синдром сухого ока вже діагностовано, гімнастика для очей може стати лише додатковим методом лікування. Найбільш відчутного результату дозволяє досягти застосування зволожуючих крапель – препаратів штучної сльози. Якісні сучасні замінники природної сльози містять гіалуронову кислоту – сполуку, за складом і властивостями ідентичну тій, яка є складовою рідин організму, в тому числі – сльозової рідини. Препарати лінійки Хіло німецької компанії URSAPHARM – ефективний і безпечний лікувальний та профілактичний засіб при синдромі сухого ока, комп’ютерному зоровому синдромі, дискомфорті при носінні контактних лінз, сухості та болях в очах при зоровому напруженні.

Діагностику синдрому сухого ока проводить офтальмолог, він же призначає лікування захворювання. Звернувшись до фахівця за консультацією з приводу дискомфорту через зорове напруження, уточніть, які саме вправи для очей будуть найбільш ефективними у вашому випадку.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота є в організмі кожного з нас. Вона присутня в шкірі, суглобах,...

Детальніше
Сухі очі за кермом

Якщо маєте багато справ та часто подорожуєте містом, не варто забувати про...

Детальніше
краплі для лінз

На жаль, людям, що носять контактні лінзи вкрай не зручно проводити час в укритті....

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО