fbpx

Синдром сухого ока: самодіагностика скасовується

Ви проводите багато часу за комп’ютером, відчуваєте дискомфорт в очах і впевнені, що всі ознаки безпомилково вказують на синдром сухого ока? На жаль, це захворювання має симптоми, властиві й іншим хворобам очей. Деякі з них небезпечні і загрожують втратою зору. Тому, навіть якщо ви “встановили” собі діагноз синдрому сухого ока самостійно, радимо звернутися до лікаря за підтвердженням, і не шукати поради у “братів за нещастям” на форумах.

За першою допомогою в Інтернет: прикра помилка

Дехто біжить до лікаря буквально один раз чхнувши або відчувши будь-яке, навіть незначне відхилення від звичного стану. Інші всіляко уникають медиків, використовуючи Інтернет-ресурси для самостійного встановлення діагнозу. Якщо в першому випадку йдеться про надмірну настороженість (що іноді допомагає рятувати життя, адже хвороби виявляють на ранніх стадіях), то в другому нескладно визначити потенційну загрозу, адже самодіагностика та самостійне призначення лікування може завдати непоправної шкоди здоров’ю.

Лише кожен третій діагноз, встановлений без участі профільного фахівця, підтверджується. Тому навіть якщо здається, що все симптоми точно збігаються з описом захворювання, без професійної діагностики краще висновки не робити.

Із чим можна переплутати синдром сухого ока

Сухість очей – одна з найпоширеніших офтальмологічних скарг. Головними причинами цього симптому вважають вік і постійне користування комп’ютером, точніше – зорове навантаження при роботі перед монітором. Саме активні користувачі комп’ютерів при виникненні дискомфорту в очах переконані, що у них неодмінно синдром сухого ока. Авжеж, часто так і є, бо основні симптоми синдрому сухого ока – це

  • різі, свербіж і печіння в очах
  • відчуття “піску” в оці
  • сльозотеча
  • почервоніння очей
  • підвищена чутливість до яскравого світла
  • затуманення зору

Комп’ютер та інші сучасні цифрові пристрої при ненормованому використанні справді можуть прискорити процес випаровування вологи з поверхні очей і сприяти порушенню вироблення сльози. У такому випадку пересушена рогівка починає сигналізувати про негаразди неприємними відчуттями. Але якби все було так однозначно, то не існувало б тесту Ширмера, проби Норна й інших способів діагностики, що дозволяють підтвердити або спростувати діагноз “синдром сухого ока”. Тому офтальмологи не ґрунтуються лише на суб’єктивних скаргах пацієнтів.

Можливі причини відчуття сухості в очах

Основною причиною появи дискомфорту в очах, безумовно, є перевтома внаслідок тривалої роботи за комп’ютером або смартфоном. Однак неприємні  симптоми, які виражені слабко і з’являються рідко – це зазвичай комп’ютерний зоровий синдром, стан, який лише згодом може стати синдромом сухого ока без лікування, зорового відпочинку й зволоження очей за допомогою спеціальних крапель штучної сльози.

Тимчасова сухість очей може виникнути під впливом сильного вітру, пилу, тютюнового диму, смогу. Зовнішні фактори можуть подразнювати рогівку, що спричиняє болісні відчуття, схожі на синдром сухого ока. Тривале перебування на сонці (і влітку, і взимку) без захисних окулярів провокує різі, печіння і відчуття “піску” в очах, а також загрожує фотокератитом – опіком рогівки. Також неправильно підібрані засоби корекції зору (окуляри й контактні лінзи) можуть провокувати часте почервоніння, сльозоточивість і подразнення очей.

Якщо не синдром сухого ока, тоді що?

Будь-які зміни в стані очей або гостроті зору – причина негайно звернутися до офтальмолога. Безпечні на перший погляд симптоми, характерні для синдрому сухого ока, можуть виявитися серйозними захворюваннями. Ось деякі з них:

  • Кон’юнктивіт – запальне захворювання, спричинене алергеном або інфекцією. Його першими симптомами є різь, свербіж, сльозотеча, почервоніння і відчуття чужорідного тіла в оці.
  • Кератит – запалення рогівки, яке супроводжується світлобоязню, почервонінням і затуманенням  зору.
  • Глаукома – захворювання, що призводить до сліпоти, серед симптомів якого є червоні очі і зниження чіткості зору.
  • Катаракта – її перші симптоми (затуманення, зниження контрастності зору) часто малопомітні і їх приймають за втому очей.
  • Склерит – серйозне захворювання запального характеру, яке проявляється болем в очах і зниженням гостроти зору.
  • Увеїт – ще одна поширена причина втрати зору, що супроводжується світлобоязню, сльозотечею, почервонінням очей.
  • Іридоцикліт – рідкісне захворювання, але серед його основних симптомів біль в очному яблуці, підвищена чутливість до світла, постійна сльозотеча і почервоніння ока.

Пам’ятайте, що відповіді на питання про здоров’я краще не шукати в Інтернеті. Форуми та спілкування в мережі можуть дати певні підказки, але підтвердження діагнозу – завдання виключно фахівця. Якщо він підтвердить, що причиною неприємних симптомів став саме синдром сухого ока, вам допоможуть зволожуючі краплі, що містять гіалуронову кислоту – Хіло-Комод або Хіло-Комод Форте. Їх можна застосовувати на будь-яких стадіях захворювання, а також одночасно з носінням контактних лінз.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота є в організмі кожного з нас. Вона присутня в шкірі, суглобах,...

Детальніше
Сухі очі за кермом

Якщо маєте багато справ та часто подорожуєте містом, не варто забувати про...

Детальніше
краплі для лінз

На жаль, людям, що носять контактні лінзи вкрай не зручно проводити час в укритті....

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО