fbpx

Синдром сухого ока. Що допоможе позбутися?

Скарги при синдромі сухого ока настільки виразні, що для офтальмологів зазвичай не є проблемою поставити правильний діагноз. А ось як позбутися захворювання – лікарі пропонують різні підходи в лікуванні. Поговоримо про найбільш поширені варіанти боротьби з дискомфортом.

Коротко про причини синдрому сухого ока

Більшості напевне відомо, які саме чинники спричиняють розвиток синдрому сухого ока і пов’язані з ним скарги: почервоніння очей, дискомфорт, відчуття піску або стороннього тіла в оці, відчуття сухості очей, тимчасове погіршення зору. Зазвичай така проблема виникає у тих, хто

– постійно працює за комп’ютером

– багато часу перебуває в приміщенні з сухим повітрям

– багато часу проводить на відкритому повітрі, під впливом ультрафіолету

– працює в запиленому приміщенні

– носить контактні лінзи

– знаходиться за кермом більшу частину дня, напружуючи зір під час водіння

Безпосередньо причиною синдрому сухого ока є не стільки зорова напруга, скільки погіршення процесів зволоження ока: коли людина напружено кудись вдивляється, вона рідше блимає, тому поверхня ока гірше зволожується.

Синдром сухого ока також може розвинутися після офтальмологічних операцій. У такому випадку він може погіршити процес загоєння після втручання.

Методи лікування синдрому сухого ока

Підходи в лікуванні синдрому сухого ока можна розділити на три великі групи.

  • Обмеження дії факторів, що спричиняють висушування поверхні ока. Такий підхід включає використання зволожувачів повітря в приміщенні, де працюють обігрівачі, регулярні перерви в роботі за комп’ютером, зниження зорового навантаження, використання сонцезахисних окулярів з високим ступенем захисту від ультрафіолету в літню пору або при поїздках в гори, використання контактних лінз високої якості або тимчасова відмова від них.
  • Прийом вітамінів для очей. Відомо, що багато вітамінів, мінералів та біоелементів безпосередньо впливають на функції тих чи інших органів. Зокрема, підтримувати зір і здоров’я очей допомагають вітамін Е, рибофлавін, кальцій, лютеїн. Теоретично вони можуть бути підтримуючою терапією при синдромі сухого ока, проте безпосередньо на поверхню рогівки не впливають.
  • Використання препаратів штучної сльози. Найбільш ефективний спосіб лікування синдрому сухого ока. Препарат штучної сльози (зволожуючі краплі, краплі від почервоніння очей) – це офтальмологічні препарати, що містять речовину, яка зволожує поверхню рогівки ока. Перевага такого підходу в лікуванні полягає в тому, що офтальмологічні краплі дійсно зволожують поверхню ока, замінюючи природну сльозу, якої з певної причини виробляється недостатньо.

Як “працює” препарат штучної сльози

Якісні офтальмологічні зволожуючі краплі можуть містити різні діючі речовини, однак найбільш прогресивною вважається гіалуронова кислота. Вона міститься в природних рідинах організму, в тому числі – у сльозі людини. Гіалуронова кислота входить до складу препаратів Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте, розроблених для профілактики та лікування синдрому сухого ока. Діюча речовина покриває поверхню ока, зволожуючи її і створюючи на поверхні захисну плівку. Вона, в свою чергу, не тільки захищає поверхню рогівки, а й утримує вологу. У результаті використання крапель Хіло-Комод або Хіло-Комод Форте швидко минають найбільш поширені скарги при синдромі сухого ока: почервоніння, сухість в оці, болісні відчуття, дискомфорт.

Краплі Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте призначають при синдромі сухого ока, спричиненому різними факторами, в тому числі – носінням контактних лінз і офтальмологічними операціями. Для профілактики краплі можна використовувати тим, хто постійно працює перед комп’ютером і не має постійних скарг на дискомфорт в очах, людям, які перебувають багато часу в приміщеннях з сухим повітрям, водіям.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО