Синдром сухого ока. Що допоможе позбутися?
Скарги при синдромі сухого ока настільки виразні, що для офтальмологів зазвичай не є проблемою поставити правильний діагноз. А ось як позбутися захворювання – лікарі пропонують різні підходи в лікуванні. Поговоримо про найбільш поширені варіанти боротьби з дискомфортом.
Коротко про причини синдрому сухого ока
Більшості напевне відомо, які саме чинники спричиняють розвиток синдрому сухого ока і пов’язані з ним скарги: почервоніння очей, дискомфорт, відчуття піску або стороннього тіла в оці, відчуття сухості очей, тимчасове погіршення зору. Зазвичай така проблема виникає у тих, хто
– постійно працює за комп’ютером
– багато часу перебуває в приміщенні з сухим повітрям
– багато часу проводить на відкритому повітрі, під впливом ультрафіолету
– працює в запиленому приміщенні
– знаходиться за кермом більшу частину дня, напружуючи зір під час водіння
Безпосередньо причиною синдрому сухого ока є не стільки зорова напруга, скільки погіршення процесів зволоження ока: коли людина напружено кудись вдивляється, вона рідше блимає, тому поверхня ока гірше зволожується.
Синдром сухого ока також може розвинутися після офтальмологічних операцій. У такому випадку він може погіршити процес загоєння після втручання.
Методи лікування синдрому сухого ока
Підходи в лікуванні синдрому сухого ока можна розділити на три великі групи.
- Обмеження дії факторів, що спричиняють висушування поверхні ока. Такий підхід включає використання зволожувачів повітря в приміщенні, де працюють обігрівачі, регулярні перерви в роботі за комп’ютером, зниження зорового навантаження, використання сонцезахисних окулярів з високим ступенем захисту від ультрафіолету в літню пору або при поїздках в гори, використання контактних лінз високої якості або тимчасова відмова від них.
- Прийом вітамінів для очей. Відомо, що багато вітамінів, мінералів та біоелементів безпосередньо впливають на функції тих чи інших органів. Зокрема, підтримувати зір і здоров’я очей допомагають вітамін Е, рибофлавін, кальцій, лютеїн. Теоретично вони можуть бути підтримуючою терапією при синдромі сухого ока, проте безпосередньо на поверхню рогівки не впливають.
- Використання препаратів штучної сльози. Найбільш ефективний спосіб лікування синдрому сухого ока. Препарат штучної сльози (зволожуючі краплі, краплі від почервоніння очей) – це офтальмологічні препарати, що містять речовину, яка зволожує поверхню рогівки ока. Перевага такого підходу в лікуванні полягає в тому, що офтальмологічні краплі дійсно зволожують поверхню ока, замінюючи природну сльозу, якої з певної причини виробляється недостатньо.
Як “працює” препарат штучної сльози
Якісні офтальмологічні зволожуючі краплі можуть містити різні діючі речовини, однак найбільш прогресивною вважається гіалуронова кислота. Вона міститься в природних рідинах організму, в тому числі – у сльозі людини. Гіалуронова кислота входить до складу препаратів Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте, розроблених для профілактики та лікування синдрому сухого ока. Діюча речовина покриває поверхню ока, зволожуючи її і створюючи на поверхні захисну плівку. Вона, в свою чергу, не тільки захищає поверхню рогівки, а й утримує вологу. У результаті використання крапель Хіло-Комод або Хіло-Комод Форте швидко минають найбільш поширені скарги при синдромі сухого ока: почервоніння, сухість в оці, болісні відчуття, дискомфорт.
Краплі Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте призначають при синдромі сухого ока, спричиненому різними факторами, в тому числі – носінням контактних лінз і офтальмологічними операціями. Для профілактики краплі можна використовувати тим, хто постійно працює перед комп’ютером і не має постійних скарг на дискомфорт в очах, людям, які перебувають багато часу в приміщеннях з сухим повітрям, водіям.