fbpx

Радість бачити світ через контактні лінзи без синдрому сухого ока

Близько 90% інформації ми отримуємо завдяки зору. Очі – один з шести важливих органів чуттів, і хороший зір – ключовий аспект якості людського життя. У далекі часи гострий зір був потрібен людині, щоб вижити на полюванні за диким звіром або у війні з ворогом. Зараз, коли проблема виживання в дикій природі зникла, здоров’я очей і хороший зір, як і раніше залишаються пріоритетними для кожного.

Контактні лінзи проти окулярів

Розвиток техніки й технологій в сучасному світі несе нам не тільки плюси, а й негативні прояви. Загальна комп’ютеризація, погіршення екологічної обстановки, глобальні зміни способу життя негативно впливають на гостроту зору. Близько 5 мільярдів осіб на землі страждають від короткозорості. Ще якихось двадцять-тридцять років тому люди з поганим зором не мали іншого вибору, окрім як носити окуляри. Але з винаходом контактних лінз людство отримало альтернативу.

Чому ж носіння контактних лінз стало таким популярним? Розглянемо деякі їхні плюси в порівнянні з окулярами:

  • Контактні лінзи не заважають і не обмежують огляд. Лінза завжди знаходиться по центру зіниці і рухається разом з нею, тому, на відміну від окулярів, забезпечить огляд без жодних перешкод з усіх сторін.
  • Взимку лінзи не запотіють, коли ви з вулиці зайдете в тепле приміщення, їм не страшний сніг і дощ, які в погану погоду обмежують зір людини в окулярах.
  • Лінзи непомітні, вони не зісковзнуть під час занять спортом, не натиснуть вуха і перенісся.
  • Носіння контактних лінз дозволить вам продемонструвати оточуючим красу своїх очей, які раніше були заховані за скельцями окулярів.
  • Короткозорі й далекозорі люди нарешті можуть носити сонцезахисні окуляри.

Синдром сухого ока – неприємний “бонус” від використання лінз

Незважаючи на всі свої плюси, у контактних лінз є один значний недолік. Їхнє носіння висушує рогівку, провокуючи виникнення синдрому сухого ока. Його головні прояви – почервоніння очей, різь, біль, печіння в очах. У людини, що страждає від синдрому сухого ока, з’являється відчуття, ніби очі засипані піском.

Сучасні вдосконалені гідрогелеві та силікон-гідрогелеві лінзи пропускають кисень, що вже добре для здоров’я очей. Чому ж тоді виникають біль і печіння? Тривале застосування контактних лінз має негативний наслідок – порушення виділення природної сльози. Сльозової рідини починає виділятися менше, і як наслідок, поверхня очей пересихає. З’являється сухість та інші неприємні симптоми, характерні для синдрому сухого ока.

Синдром сухого ока – проблема не тільки тих, хто використовує контактні лінзи. Робота перед комп’ютерним монітором з ранку до вечора у співробітників офісів або тривале напруження очей у водіїв, пересушене повітря в квартирах під час опалювального сезону – фактори, які також сприяють його виникненню.

Як побороти синдром сухого ока при носінні лінз: поради офтальмологів

І виробники контактних лінз, і офтальмологи сходяться в одному: при носінні контактних лінз обов’язковим є використання очних крапель типу “штучна сльоза”. Зволожуючі краплі для очей замінять природну людську сльозу, зволожать рогівку ока і допоможуть запобігти її пересиханню.

Фахівці радять обирати офтальмологічні краплі, які за своїм складом найбільш близькі до природного сльозі, а саме, краплі на основі гіалуронової кислоти. Гіалуронова кислота (або гіалуронат натрію) – речовина, яка присутня в тканинах і рідинах організму людини. В офтальмології вона широко застосовується в сльозозамісній терапії при лікуванні синдрому сухого ока. З урахуванням щорічного збільшення кількості осіб, які купують контактні лінзи, все більше виробників починають випускати краплі з гіалуроновою кислотою.

Хіло-Комод очі береже

Купуючи в аптеці краплі, рекомендовані при носінні контактних лінз, придивіться до препаратів Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте. Гіалуронат натрію в їхньому складі відновлює сльозову плівку ока, запобігаючи його пересиханню в подальшому, незважаючи на застосування лінз. Офтальмологічні краплі Хіло-Комод усувають дискомфорт від відчуттів, які з’являються при синдромі сухого ока, спровокованому носінням контактних лінз.

Препарат достатньо використовувати кілька разів в день, щоб зробити застосування контактних лінз максимально комфортним і усунути відчуття сухості і “смітинки в оці”. До того ж, не треба боятися, що ваші очі розучаться виділяти природну сльозу – краплі Хіло-Комод не викликають звикання.

Гарна новина для алергіків: у складі крапель для очей Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте немає консервантів. Тривалий термін застосування – шість місяців після відкриття флакона – забезпечує конструкція контейнера зі спеціальним покриттям усередині.

Детальніше про застосування зволожуючих крапель для лінз на основі гіалуронової кислоти Хіло-Комод ви можете дізнатися у свого офтальмолога або ж з оригінальної анотації до препарату.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО