Від “смітинки” до офтальмологічної травми

Очі — складний оптичний “прилад” нашого організму. Завдяки функції зору ми можемо бачити навколишній світ таким, яким він є. Але разом зі зручностями цього “приладу” ми стаємо заручниками обставин, які в змозі його вивести зі строю. Наприклад, відчуття чужерідного об’єкта в оці, що може виникати через дві причини. Перша — потрапляння сторонніх об’єктів в око. Механічне пошкодження рогівки й кон’юнктиви очей — одна з найпоширеніших проблем, що призводить до погіршення зору та офтальмологічних хвороб. 

Найпоширенішими «смітинками» є власні вії, пісок і частинки макіяжу. Вії — найменш шкідливе, що може потрапити в око, тому що вони легко змиваються сльозами. А ось гіршими об’єктами, лікарі вважають, шматочки кори, дрібні гілочки та землю, оскільки з ними в око може потрапити інфекція. Чим довше така “смітинка” знаходиться в оці, тим більше за об’ємом вона здаватиметься з кожною секундою. Око починає сльозитися, моргати, та через короткий час вже й думати ні про що більше неможливо, крім бажання позбутися неї.

Задля того, щоб вилучити “смітинку”, спочатку потрібно добре поморгати та спробувати викликати сльозотечу. Якщо це не допомагає, то необхідно ретельно вимити руки й спробувати знайти її та прибрати. Інший спосіб — промити око фізрозчином або “штучною сльозою” Хіло-Комод, у склад якої входить гіалуронова кислота, що за своєю структурою збігається з людською сльозою.

Після того, як “смітинка” буде витягнута з ока, допомога оку не закінчується, адже слизова й рогівка пошкоджені, а це робить око сприйнятливим до інфекційних захворювань. Після механічного очищення коньюнктивальної порожнини ще добу або дві може відчуватися роздратування, почервоніння та різь у пошкодженому оці. Позбутися цього допомагають засоби на основі декспантенолу, які відновлюють слизову та рогівку в найкоротші терміни. Декспантенол, що є у складі Хіло-Кеа, є біологічним попередником і спиртовим аналогом пантотенової кислоти — вітаміну групи В. Також було доказано, що гіалуронова кислота, яка входить до складу очних крапель Хіло-Кеа у вигляді натрію гіалуронату, має хімічну структуру, молекулярну масу та реологічні властивості, подібні людських сліз. Краплі усунуть причину захворювання, сприятимуть зволоженню очей та стабілізації складу слізної плівки, а декспантенол сприяє загоєнню механічних пошкоджень рогівки.

Друга причина появи відчуття чужерідного об’єкта супроводжується такою самою чутливістю, як і при потраплянні “смітинки”, але в цьому випадку її насправді немає. Це один із симптомів синдрому “сухого ока”. Синдром “сухого ока” — захворювання, що супроводжується порушенням зору, стабільності слізної плівки, дискомфортом, різноманітними дегенеративними змінами кон’юнктиви та рогівки. За різними оцінками, від 10 до 30 % дорослого населення страждають цим захворюванням. Причиною таких порушень є недостатня кількість сльози або зміна її якісного складу, внаслідок чого вона втрачає здатність коректно виконувати свої функції (слізна плівка або швидко випаровується, або передчасно руйнується).

Головне завдання при нестачі слізної рідини — забезпечити повноцінне зволоження рогівки та кон’юнктиви. Тому при діагнозі «синдром сухого ока» зазвичай призначають зволожувальні краплі, що стимулюють активне вироблення природної слізної рідини. Хіло-Комод — це водний розчин гіалуронової кислоти, яка є природним полісахаридом, і міститься, крім інших рідин організму, в тканинах ока. Молекули гіалуроната натрію мають властивість ефективно пов’язувати молекули води — це утворює на передній поверхні рогівки ока тонку рівномірну плівку. Саме вона й оберігає очі від подразнення, висихання та інфекцій. Краплі не містять консервантів та фосфатів та їх можна безпечно використовувати щодня без обмежень!

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

Кожен знає, що за будь-яких змін у стані здоров’я і при скаргах на самопочуття...

Детальніше

Якщо у вас час від часу втомлюються очі, ви напевно чули про те, що від зорової...

Детальніше

Мабуть, у кожного в житті траплялися моменти, коли, лише поглянувши в дзеркало,...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО