fbpx

Окуляри чи лінзи? Методи корекції зору

Чимало людей із порушеннями рефракції віддають перевагу окулярам. Принаймні, так здається, адже тих, хто обрав контактні лінзи чи зробив лазерну корекцію зору, не відрізнити від тих, хто не скаржиться на короткозорість, далекозорість чи астигматизм. Водночас, тих, хто носить окуляри, завжди видно. Але чи насправді тих, хто носить окуляри, більше? І чи варто відмовлятися від контактних лінз? Розглянемо переваги та недоліки цих методів корекції зору.

Окуляри: «за» і «проти»

Окуляри мають небагато переваг, але для тих, хто переконливо носить тільки їх, цього достатньо:

– Немає протипоказань, які б заважали носити окуляри. Вони не протипоказані при будь-яких супутніх захворюваннях, при будь-яких ступенях порушення рефракції.

– Окуляри є доповненням образу, для багатьох це важливо. Окуляри в стриманому стилі допомагають мати, наприклад, більш офіційний вигляд. Можна замовити виготовлення окулярів в оправах різних кольорів і користуватися ними, як оригінальним аксесуаром.

– При носінні окулярів не треба «лізти пальцями в очі», як при вдяганні контактних лінз.

– Зняти, надіти, змінити окуляри можна, не миючи рук – на відміну від контактних лінз.

Здається, переваг більше немає. Недоліки на цьому тлі здаються більш істотними:

– Окуляри не забезпечують стовідсоткової корекції зору, в окулярах зазвичай добре й без викривлень видно лише через центр лінзи.

– Великі незручності відчувають при носінні окулярів люди, у котрих праве та ліве око мають значну різницю в показниках зору.

– Окуляри зісковзують з носа в спекотну погоду.

– Оправи можуть спричиняти контактний дерматит.

– У холодну погоду окуляри вкриваються конденсатом у теплому приміщенні.

– В окулярах неможливо займатися спортом, вони незручні при будь-яких фізичних навантаженнях.

Лінзи: «за» і «проти»

На відміну від корекції зору за допомогою окулярів, лінзи мають багато переваг, пов’язаних безпосередньо з самою корекцією:

– Лінзи забезпечують хороший зір, причому не лише по центру лінзи, як при носінні окулярів. Периферичний зір також коригується, тобто людина в лінзах бачить майже так само добре, як і людина з хорошим зором без корекції.

– У лінзах можна вести активний спосіб життя, вони не заважають заняттям у спортзалі, йогою, фітнесом, бігом. Обмеження – лише басейн.

– Деякі лінзи можна не знімати впродовж місяця – тобто, цілий місяць ви живете й бачите як людина з хорошим зором, і це не пов’язано з будь-якими незручностями.

– Лінзи – ідеальна можливість корекції зору для тих, кому не личать окуляри.

– Під час носіння лінз немає ризику розвитку контактного дерматиту, котрий може розвиватися при носінні окулярів внаслідок контакту з пластиком, силіконом або металом.

– Жінки цінують контактні лінзи за те, що вони дозволяють експериментувати з макіяжем й не турбуватися про те, чи не зіпсують лінзи образ.

– Контактні лінзи дозволяють носити сонцезахисні окуляри.

Недоліки носіння контактних лінз пов’язані переважно з індивідуальними причинами:

– Наявність таких захворювань, як глаукома, а також алергії та запальні процеси виключають носіння контактних лінз.

– Щоб підібрати лінзи, потрібен час – іноді доводиться двічі-тричі прийти на консультацію до офтальмолога, щоб підібрати саме ті лінзи, які будуть оптимальними.

– Існують контактні лінзи різних типів, із різних матеріалів. Деякі з них одноразові – їх носять впродовж дня. Деякі потрібно змінювати  раз на кілька днів, раз на тиждень, раз на місяць. Але все одно їх потрібно купувати. Деякі люди, користуючись лінзами тривалого носіння, звертаються для їхньої заміни до офтальмолога.

– Одягання лінз у багатьох в перші дні спричиняє психологічний дискомфорт.

– Важливо дотримувати правил гігієни й зберігати лінзи так, як радить виробник.

– При носінні контактних лінз може виникати дискомфорт, іноді розвивається синдром сухого ока: очі червоніють, з’являється неприємне відчуття «піску» в очах, чужорідного тіла. Після того, як лінзи знято, це відчуття може не зникати певний час.

Без сумніву, кожен сам обирає найзручніший для нього спосіб корекції зору. Із недоліками використання лінз – наприклад, можливим дискомфортом – легко впоратися. Допоможуть офтальмологічні краплі Хіло-Комод та Хіло-Комод Форте, які призначають при синдромі сухого ока, а також при подразненні, спричиненому носінням контактних лінз. Краплі Хіло-Комод містять гіалуронову кислоту, яка ефективно зволожує поверхню ока, позбавляє почервоніння очей, неприємних відчуттів, сухості, запалення.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота є в організмі кожного з нас. Вона присутня в шкірі, суглобах,...

Детальніше
Сухі очі за кермом

Якщо маєте багато справ та часто подорожуєте містом, не варто забувати про...

Детальніше
краплі для лінз

На жаль, людям, що носять контактні лінзи вкрай не зручно проводити час в укритті....

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО