fbpx

Катаракта – не вирок. Лікування та реабілітація при катаракті

Очі – один з найважливіших органів чуття людини. Гострий зір для нас – не примха, а необхідність, адже повноцінне здорове життя можливе тільки при відсутності проблем із зором. На жаль, зір можуть ослаблювати (аж до повної його втрати) різні захворювання, одна з яких – катаракта.

Причини і симптоми катаракти

Катарактою називають помутніння кришталика ока, внаслідок чого зір людини погіршується аж до повної сліпоти. Хворий, що страждає на катаракту, бачить світ як ніби крізь туман або тьмяне скло.

Існує кілька видів цієї очної хвороби:

  • Вікова катаракта – найбільш поширений вид, виникає наслідок вікових змін організму;
  • Вроджена катаракта – зустрічається у новонароджених;
  • Травматична катаракта – виникає внаслідок травми органів зору;
  • Променева катаракта – починається після отримання людиною високої дози радіації.

За даними ВООЗ, понад 70% випадків діагностованої катаракти – це вікова катаракта у людей старше 70 років.

Що робити, якщо вам поставили діагноз «катаракта»?

Катаракта – не те захворювання, яке проявляється миттєво. Помутніння кришталика – тривалий процес, який може дати зовнішні прояви у вигляді погіршення зору тільки через кілька років після його початку. Катаракту на пізніх стадіях видно вже навіть неспеціалісту: зіниця хворого замість чорної стає білою.

Повернути зір, втрачений внаслідок катаракти, допоможе операція по заміні кришталика. Під час хірургічного втручання пошкоджений природний кришталик замінюють на прозорий зі штучного матеріалу. В усьому світі щорічно проводять більше 20 млн операцій по заміні кришталика у пацієнтів з діагнозом «катаракта». Пацієнтам з таким діагнозом показана консультація не тільки офтальмолога, а й офтальмохірурга для визначення виду хірургічного лікування й термінів його проведення.

Краплі від сухості очей в післяопераційний період

Для реабілітації пацієнтів із заміненим кришталиком в післяопераційний період офтальмологи рекомендують використовувати препарат штучної сльози, так звані краплі від сухості очей. Найчастіше їх використовують для усунення синдрому сухого ока в офісних працівників і людей, які постійно напружують зір. Такі краплі усувають дискомфорт в оці, знімають почервоніння, заспокоюють біль і різь в очах. Особливо показані після оперативних втручань на очах препарати штучної сльози на основі гіалуронової кислоти, яка має яскраво виражені регенеруючі властивості. Вибираючи краплі для очей після заміни кришталика, зверніть увагу на препарати Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте. Обидва препарати містять гіалуронову кислоту, різняться лише її концентрацією: Хіло-Комод випускають у формі крапель, Хіло-Комод Форте – більш концентрований гель. Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте дозволено застосовувати без попередньої консультації офтальмолога до 10 разів на день, оскільки препарат не викликає звикання при тривалому використанні.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО