Краплі для очей. Які бувають і коли застосовуються

Фармацевтична промисловість випускає багато різних видів очних крапель. Багато з них мають лікувальну дію, також є групи очних крапель, які застосовуються з профілактичною метою при такому захворюванні, як синдром сухого ока.

Важливо пам’ятати: перш, ніж купити краплі для очей, потрібно звернутися до лікаря. Не завжди легко відрізнити одне захворювання від іншого. Досить часто пацієнти при самодіагностиці приймають, наприклад, синдром сухого ока за запальне захворювання і самостійно “призначають” собі антибіотики. Або навпаки, при інфекційному зараженні вважають, що допоможе зазвичане зволоження. В обох випадках ситуація тільки погіршується, і в підсумку все одно доводиться звернутися до офтальмолога.

Які бувають очні краплі?

Як вже було сказано, офтальмологічні краплі діляться на ті, які використовуються з лікувальною або профілактичною метою.

Лікувальні препарати:

– Очні краплі, що містять антибіотик (протимікробну або антибактеріальну діючу речовину). Застосовуються при офтальмологічних захворюваннях, викликаних мікробами або бактеріями, серед яких найбільш поширені кон’юнктивіти і так звані “ячмені” (мейобіти). Мають побічні ефекти, в тому числі, можуть сприяти розвитку синдрому сухості очей.

– Протизапальні офтальмологічні краплі зазвичай містять нестероїдні протизапальні компоненти і застосовуються при травмах і після офтальмологічних операцій. У цих же ситуаціях призначають також інші види крапель, про що йтиметься нижче.

– Офтальмологічні краплі для зниження очного тиску. Їх призначають для тривалого (або постійного) застосування людям, що страждають на глаукому. Це група офтальмологічних захворювань, пов’язаних з підвищенням рівня внутрішньоочного тиску. Такі краплі застосовуються тільки за призначенням лікаря і допомагають відтоку очної рідини, яка при глаукомі має властивість накопичуватися і підвищувати внутрішньоочний тиск, або знижують її продукцію.

– Протиалергічні очні краплі застосовуються у випадках алергічних кон’юнктивітів. Вони бувають різних груп, в тому числі – антигістамінні. Їх часто призначають в період цвітіння рослин, які викликають алергічні реакції. Вибір такого препарату теж рекомендується робити з лікарем, а не призначати собі препарат самостійно, адже деякі краплі мають досить серйозні протипоказання.

Профілактичні препарати:

– Краплі для зволоження очей. Їх призначають для профілактики або лікування синдрому сухого ока. Це захворювання часто виникає у людей, що працюють в офісах і проводять багато часу перед комп’ютером. Синдром сухого ока також часто буває у водіїв і у тих, хто працює в запорошених приміщеннях або на вулиці під вітром і під впливом ультрафіолету. При таких умовах роботи можна застосовувати краплі для зволоження очей для профілактики.

– Краплі при травмі ока. Пам’ятайте, що травмою ока вважається навіть потрапляння в око піщинки. У такій ситуації на допомогу прийдуть офтальмологічні краплі з декспантенолом – відомим протизапальним і знеболюючим компонентом.

Які краплі для очей можна придбати без рекомендації лікаря?

Жодні лікувальні офтальмологічні препарати не можна застосовувати без призначення фахівця, особливо якщо йдеться про краплі, що містять антибіотики, нестероїдні протизапальні препарати, препарати для зниження внутрішньоочного тиску або зменшення алергії. Менш “суворою” можна вважати ситуацію з профілактикою синдрому сухого ока.

Для профілактики офтальмологічні зволожуючі краплі на основі гіалуронової кислоти можна застосовувати в кількох випадках:

– доводиться постійно працювати за комп’ютером

– у приміщенні, де ви перебуваєте більшу частину часу, працює опалення

– у робочому приміщенні пильно

– багато часу доводиться проводити під впливом ультрафіолету або під вітром

У цих ситуаціях хорошим помічником стануть краплі Хіло-Комод. Їх потрібно використовувати кілька разів на день, відповідно до інструкції.

При таких проявах синдрому сухого ока, як сухість в очах, почервоніння очей, печіння в очах, відчуття піску або стороннього тіла в оці, підійдуть краплі Хіло-Комод Форте. Вони містять більш високу концентрацію гіалуронової кислоти і добре знімають симптоми сухого ока та втому очей при роботі за комп’ютером.

При таких поширених травмах, як потрапляння в око піщинки, інших випадках ерозії рогівки, допоможуть краплі Хіло-Кеа з декспантенолом. Їх також призначають після офтальмологічних операцій.

Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

Ви проводите багато часу за комп’ютером, відчуваєте дискомфорт в очах і...

Детальніше
Зачем нужна искусственная слеза

Ми звикли вважати, що сльози – це те, що виділяється під час плачу. Сльоза в...

Детальніше

Контактні лінзи в корені змінюють життя людини, яка має проблеми із зором:...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО