fbpx

Штучна сльоза. Із чого роблять очні краплі

Синдром сухого ока – прогресуюча хвороба, яка виникає внаслідок зниження якості та недостатньої продукції сльозової рідини. Інтенсивні зорові навантаження, тривале користування комп’ютером і гаджетами, недотримання правил носіння контактних лінз, негативний вплив зовнішніх подразників (сигаретний дим, міський смог, кондиціонери і системи опалення) призводять до скарг на відчуття «піску» в очах, різі, печіння і сухість. У свою чергу, зневага симптомами, що спричиняють регулярний дискомфорт, загрожує поступовим зниженням гостроти зору.

Щоб уникнути погіршення стану при синдромі сухого ока, лікарі-офтальмологи рекомендують регулярно використовувати очні краплі штучної сльози для місцевої терапії. Краплі, які зазвичай називають “штучна сльоза” – аналоги природної людської сльози, які допомагають зменшити неприємні відчуття в очах, регулюючи вміст вологи і поліпшуючи стабільність сльозової плівки. Препарат штучна сльоза – це краплі, ціна яких залежить від головного діючого компонента і складу, а також тривалості зволожуючого ефекту. Представлені широким асортиментом, усі вони мають в основі водний розчин різних гідрофільних полімерів. Щоб оцінити їхню ефективність і безпеку, розглянемо докладніше основні діючі речовини в складі таких крапель.

  •  Гіалуронова кислота (або її похідна – гіалуронат натрію). Має виражену зволожуючу дію завдяки здатності притягувати і утримувати молекули води. Гіалуронова кислота в складі крапель утворює на поверхні рогівки активну сльозову плівку, стійку до частого блимання, і не спричиняє зниження гостроти зору. Наприклад, очні краплі Хіло-Комод – це штучна сльоза без консервантів, яку рекомендують при подразненні очей від надмірних навантажень, для зняття втоми і почервоніння. Вони мають високу ефективність навіть при носінні контактних лінз, не викликають звикання й алергії.
  • Гідроксипропілметилцелюлоза (гіпромелоза). Досить в’язкий полімер, який виступає в якості протектора, швидко усуваючи неприємні відчуття і сухість рогівки, чинить антисептичну дію. Препарати на його основі зменшують печіння і різь в очах, тому призначаються при тривалому користуванні комп’ютером, а також здатні захистити від диму, пилу, вітру, солоної води. Краплі з гіпромелози можна використовувати під час носіння контактних лінз, але протягом декількох хвилин після закапування можлива невелика нечіткість “картинки”.
  • Декстран. Один з найгустіших полімерів, який щільно огортає поверхню ока, заповнюючи дефіцит слізної рідини і ліквідуючи сухість рогівки. Найчастіше в офтальмологічних препаратах використовується в поєднанні з гіпромелозою. Однак серед побічних ефектів застосування крапель на основі декстранів помічена – вища частота алергічних реакцій.
  • Карбомер. Високомолекулярний полімер, який збільшує в’язкість сльози, утворюючи захисну зволожуючу плівку на поверхні очного яблука. Його призначають при синдромі сухого ока і деяких інших офтальмологічних захворюваннях. Важлива деталь: він не сумісний з контактними лінзами, а одразу після закапування можливе відчуття поколювання і нетривале подразнення очей, що супроводжується «затьмаренням» зору.
  • Повидон. Зволожуючі і абсорбуючі властивості цієї речовини запобігають дегідратації очей, захищаючи від сухості і подразнень. Штучна сльоза на основі повідону добре зволожує рогівку і кон’юнктиву, показана при носінні лінз. Ефективно усуває відчуття печіння і чужорідного тіла в очах, що виникають від впливу природних подразників і підвищеного зорового навантаження.

Краплі від сухості очей можна купити в будь-якій аптеці, але перш ніж їх купувати, необхідно пройти обстеження у профільного спеціаліста. Пам’ятайте, щоб вилікувати або запобігти виникнення синдрому сухого ока, краплі необхідно використовувати чітко за інструкцією і не ігнорувати власні відчуття.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО