Цікаві факти про зір та очі людини

Вчені американського інституту корекції зору The Vision Care Institute провели масштабне дослідження, в якому взяли участь понад 6000 осіб з різних куточків світу. Виявилося, що 46% опитаних вважають, що немає необхідності проходити планову перевірку у офтальмолога, а 44% стверджують: якщо око бачить чітко – значить, воно здорове. При цьому 79% опитаних погодилися з тим, що в цілому якість їх життя було б набагато вищою, якби не погіршився зір. Ці показники говорять про те, що більшість людей, усвідомлюючи всю важливість здоров’я очей, недбало ставляться до їхнього стану. Сподіваємося, факти про людські очі та зір доведуть, наскільки важливо берегти цей дар природи.

 • З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно кожен другий четвер жовтня відзначається День зору.
 • Близько 90% всієї інформації ми отримуємо завдяки гострому зору. Відповідно, чим гірше бачать очі, тим нижче цей відсоток.
 • Практично 284 мільйони осіб мають різні проблеми із зором, серед них 19 мільйонів дітей. Близько 39 мільйонів осіб повністю сліпі, проте у 80% випадків сліпоти можна було б уникнути при своєчасному візиті до офтальмолога.
 • Очні м’язи вважаються найактивнішими та найшвидшими в нашому тілі. Вони дозволяють очному яблуку рухатися в усіх напрямках, що дає можливість фокусуватися на 50 предметах за секунду.
 • Протягом доби на блимання у людини йде близько 55 хвилин, при цьому в середньому око блимає від 6 до 17 разів на хвилину (жінки блимають удвічі частіше за чоловіків). До слова, блимання дозволяє безупинно оновлювати сльозову плівку, що захищає поверхню ока від пересихання та зовнішніх подразників.
 • Розвиток технологій і цифрова революція щільно зв’язали наше життя з комп’ютерами та різними гаджетами. Але не монітори псують зір, а накопичена втома від роботи при постійному зоровому контакті з екраном. Щоб максимально знизити навантаження на зір, необхідно кожні 40-60 хвилин робити короткі перерви, переводячи погляд на лінію горизонту і достатньо поблимавши.
 • До перевтоми очей ведуть також повільне читання і неправильне освітлення. При цьому втома очей – стрес для всього організму. Вона спричиняє не тільки дискомфортні відчуття в очах, але й головний біль та загальну втому.
 • Синдром сухого ока – найпоширеніше офтальмологічне захворювання сучасності. Його часто плутають із втомою, ігноруючи тривожні симптоми, які здатні вилитися в серйозні патології. Існує спеціальний тест Ширмера, який дозволяє підтвердити сухість очей.
 • Досить однієї хвилини перебування в темряві, щоб чутливість очей до світла підвищилася в 10 разів. Через 20 хвилин ця цифра збільшується ще в 60 разів, тому будь-яке джерело світла після темного приміщення спричиняє сильний дискомфорт.
 • Одним із найсерйозніших подразників очей є ультрафіолет. Саме тому якісні сонцезахисні окуляри такі важливі для збереження гостроти зору. Однак зверніть увагу, що УФ-промені впливають на очі не тільки при прямому погляді на сонці, вони легко відбиваються від води, піску, асфальту та снігу.
 • Зір може погіршитися внаслідок гострих інфекційних захворювань, сильних нервових потрясінь, куріння, зловживання алкоголем.
 • І наостанок цікавий факт – неможливо чхнути з розплющеними очима.

Берегти очі необхідно змалку, щоб потім не довелося думати, як поліпшити зір. Регулярні профілактичні відвідування офтальмолога, дотримання режиму роботи й відпочинку для очей, виконання спеціальних вправ для зняття втоми очей, при необхідності підбір правильних засобів для корекції зору, збалансоване харчування і прогулянки на свіжому повітрі – це основні принципи, при дотриманні яких очі будуть здоровими, а зір – хорошим.

Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

Ви проводите багато часу за комп’ютером, відчуваєте дискомфорт в очах і...

Детальніше
Зачем нужна искусственная слеза

Ми звикли вважати, що сльози – це те, що виділяється під час плачу. Сльоза в...

Детальніше

Контактні лінзи в корені змінюють життя людини, яка має проблеми із зором:...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО