fbpx

Гіалуронова кислота– із минулого в майбутє

Про існування гіалуронової кислоти наука знає з 30-х років минулого століття: майже 90 років тому в одній з наукових лабораторій була відкрита структура цієї речовини. З часом вчені відкрили, що гіалуронова кислота (зараз також часто використовують назву “гіалуронат”) міститься в багатьох тканинах організму людини, а також у більшості рідин – синовіальній рідині суглобів, слині, сльозі. Зважаючи на те, що синтезована гіалуронова кислота за хімічною структурою практично ідентична природним рідинам організму, її часто використовують в різних сферах медицини – ортопедії, косметології, офтальмології.

Що робить гіалуронова кислота в організмі?

У різних органах і системах гіалуронова кислота виконує певну роль. Наприклад, у суглобах забезпечує безболісний рух хрящів, у шкірі – сприяє гідратації (тобто, утриманню вологи) і регенерації (відновленню), в офтальмології – зволожує поверхню рогівки, замінюючи природну сльозову рідину. Цими властивостями керуються виробники фармацевтичних препаратів і косметичних засобів, розробляючи ті чи інші продукти. Причому різні форми цих засобів дозволяють досягати найвищих результатів застосування гіалуронової кислоти. У різних препаратів в ортопедії вона може бути представлена у формі розчину для ін”єкцій, у косметології – в кремах, лосьйонах, губній помаді, в офтальмології – у формі крапель або гелів (в залежності від концентрації гіалуронату).

Гіалуронат в офтальмології

Властивість зберігати рівень гідратації (тобто, зволоження) і подібність за хімічною структурою з природною сльозою людини зробили гіалуронову кислоту найбільш популярною і безпечною діючою речовиною, що застосовується при лікуванні синдрому сухого ока. Гіалуронат також використовується в розчинах для догляду за контактними лінзами і в якості очних крапель при постійному носінні лінз. Офтальмологічні препарати для лікування й профілактики синдрому сухого ока отримали назву “штучної сльози”. Штучну сльозу роблять також на основі інших діючих речовин, однак гіалуронат визнаний не тільки одним із найбільш ефективних, але також безпечним і таким, що не спричиняє звикання. Це означає, що краплі або гель з гіалуроновою кислотою можна використовувати довго без ризику “відучити” сльозові залози виробляти сльозу самостійно.

Гіалуронова кислота створює на поверхні рогівки плівку, котра зволожує, захищає і живить око, тобто, виконує ті функції, які в нормі виконує природна сльозова плівка, що має відновлюватися при кожному блиманні. Якщо людина блимає рідше через постійне зорове напруження, препарат штучної сльози забезпечує тривале зволоження.

Носіння контактних лінз – одне з показань для застосування препарату штучної сльози. Це пов”язано з тим, що постійне використання лінз спричиняє прояви, властиві синдрому сухого ока – дискомфорт, відчуття стороннього тіла в оці, почервоніння очей. Препарат штучної сльози з гіалуроновою кислотою в таких випадках дозволяє зробити носіння контактних лінз більш комфортним.

Існують також спеціальні офтальмологічні розчини гіалуронової кислоти, які застосовують під час офтальмологічних операцій. У післяопераційному періоді пацієнтам часто призначають препарат штучної сльози, щоб прискорити процеси відновлення та захистити око від негативних впливів.

Гіалуронова кислота в офтальмологічних краплях: оптимальні дозування

Залежно від вмісту гіалуронової кислоти в офтальмологічних краплях, їх можна використовувати частіше або рідше. Наприклад, препарат Хіло-Комод містить 1 мг натрію гіалуронату і є очними краплями. Їх застосовують тричі на день по одній краплі. Водночас, препарат Хіло-Комод Форте містить 2 мг діючої речовини і представлений у формі, близькій за консистенцією до гелю. Його також крапають по 1 краплі, але завдяки вищому вмістові гіалуронату багато хто користується краплями рідше. Втім, обидві форми препарату рекомендовані до застосування до 10 разів на день.

Багато хто звертає увагу на досить великий об”єм контейнера з препаратом – 10 мл. Перевага в тому, що навіть при нечастому застосуванні (три або менше разів на день) краплями можна користуватися впродовж шести місяців – контейнер повністю асептичний, тому препарат довго залишається придатним до застосування. Він не містить консервантів, і це одна з причин його безпеки при тривалому використанні.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО