fbpx

Чи є у вас синдром сухого ока?

Синдром сухого ока рік у рік стає все більш актуальним. За останні 30 років частота його виникнення зросла в 4,5 рази. За статистикою, до 18% населення розвинених країн страждають від цієї хвороби. З чим же пов’язане таке катастрофічне поширення захворювання? Звичайно, величезну роль у його поширенні відірають сучасні технології – ТВ, комп’ютери, планшеты, телефони. Без цих пристроїв складно уявити себе роботу та дозвілля – людина все більше часу проводить, концентруючись на екрані, що, безсумнівно, впливає на здоров’я очей. Ще одним стимулюючим фактором є широке застосування контактних засобів корекції зору (контактні лінзи) та офтальмологічної хірургії. Також поширенню проблеми сприяє розвиток фармакології. Систематичний прийом певних ліків (наприклад, контрацептивів) може спричиняти зменшення продукування сльози. Негативно на стан органу зору можуть впливати деякі косметичні засоби, кліматичне обладнання в приміщеннях (кондиціонери, обігрівачі), несприятлива екологічна ситуація.

Синдром сухого ока – комплекс симптомів та ознак, причиною яких є пересихання поверхні очного яблука та кон’юнктиви внаслідок порушення утворення сльозової плівки, яка в нормі повністю закриває рогівку та захищає її від впливів довкілля та мікротравм. Це дуже тонкий захисний шар рідини, товщина якого становить лише 6-12 мкм. Для порівняння – товщина людської волосини – від 40 до 120 мкм. Щохвилини відбувається оновлення сльозової плівки приблизно на 15%. Дуже цікавий сам процес оновлення. Під час випаровування рідини на плівці з’являються відкриті ділянки, поява яких активізує рефлекс блимання. Опускаючись, повіки проходять поверхнею ока, як склоочисник в автомобілі, рівномірно розподіляючи сльозову рідину, відновлюючи її цілісність, і одночасно прибирають «сміття», наприклад, відшелушені клітини, в нижній сльозовий меніск.  Внаслідок будь-яких несприятливих факторів цей налагоджний процес може порушуватися. Наприклад, при фіксації зору на екрані ноутбука або мобільного телефону, ми блимаємо у 5 разів рідше, отже, сльозова рідина висихає надто швидко, а залози просто не можуть продукувати її в необхідній кількості.

Самодіагностика

Захворювання має низку специфічних ознак. Виявивши їх або виключивши, ви зможете визначити, чи є у вас синдром сухого ока, і вжити відповідних заходів.

  • Відчуття сухості.
  • Відчуття печіння, різь в очах.
  • Відчуття чужорідного предмета в оці за його очевидної відсутності.
  • Погіршення зору під вечір.
  • Неприємні реакції на яскраве світло.
  • Сильне сльозовиділення під впливом вітру, при роботі кондиціонера, задимленості. При синдромі сухого ока середньої та підвищеної тяжкості сльозовиділення вже може не спостерігатися, натомість наявні дуже дискомфортні відчуття.
  • При відтягуванні повік, вони ніби «відступають» від очного яблука.

Деякі з цих симптомів можуть бути характерними й для інших захворювань, тому важливо враховувати не окремі ознаки, а їх поєднання. Зрештою, найкращим рішенням буде не самостійно ставити діагноз, а звернутися до кваліфікованого офтальмолога.

Професійна діагностика

Першим завданням лікаря є збір анамнезу та виявлення конкретних скарг пацієнта. Далі зазвичай проводять огляд за допомогою щілинної лампи. Для вимірювання стабільності сльозової плівки використовують метод Норна. В кон’юктивальну порожнину крапають підфарбовуючу речовину. Потім фіксують час від останнього блимання до першого розриву у фарбованій плівці – він повинен становити не менше 10 секунд.

Сумарну кількість виділеної речовини визначають за методом Ширмера. Тонку смужку спеціального паперу розміщують одним кінцем за повіком, де тест знаходиться протягом 5 хвилин, потім оцінюється довжина частини смужки, яка намокла. Ще одним важливим показником є осмолярність сльози, проте цей тест проводиться досить рідко внаслідок високої вартості витратних матеріалів.

Терапія та профілактика

Найважливішим завданням є відновлення дефіциту сльозової рідини. Найбільш швидким та надійним способом є застосування препаратів “штучної сльози”. Препарат рекомендуется капати  4-6 разів на день, дуже важливим є його склад, відсутність у ньому консервантів і фосфатів. Перспективною лінією для лікування синдрому сухого ока різної етиології та ступеня тяжкості є ХІЛО-КОМОД, продукт Німецької компанії «Урсафарм». Основа його складу – натуральна гіалуронова кислота, із необхідною саме для ока  довжиною молекулярного ланцюга. Унікальність ХИЛО-КОМОД в його абсолютно герметичному флаконі з внутрішнім срібним напиленням. Завдяки йому препарат придатний до використання протягом півроку після відкриття без використання консервантів.

Оригінальний ХИЛО-КОМОД рекомендується для терапії синдрома сухого ока легкої та середньої тяжкості, а також для профілактики захворювань. ХІЛО-КОМОД ФОРТЕ завдяки в’язкій гелевій структурі ефективно діє при лікуванні захворювань середньої та підвищеної тяжкості. Також в лінійці представлені краплі ХІЛО-КЕА з вмістом регенеруючого декспантенолу – спеціалісти рекомендують застосовувати їх після операцій на очах і травм.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО