fbpx

5 причин, чому сльозяться й печуть очі

У кожної людини іноді сльозяться або печуть очі. Якщо це відбувається рідко, а причини можна визначити самостійно, реагувати слід не стільки на сльозотечу, скільки на фактор, який її спричинив. Наприклад, при травмі ока допомога лікаря може знадобитися невідкладно, а при сльозотечі через яскраве світло краще запланувати на майбутнє консультацію офтальмолога і обговорити з ним ситуацію. Якщо ж ви вийшли з тепла на холод і протягом кількох хвилин відчували надмірне виділення сльози, яке незабаром минуло – турбуватися не варто, але слід спостерігати за реакцією очей на зміну температури повітря.

Причини сльозотечі й інших неприємних симптомів – далі в нашому переліку.

 • Сльозотеча при травмах ока. Як правило, сльоза починає текти з ока практично миттєво після травми. Якщо дитина випадково влучила вам в око пальцем, якщо на закрите око припав удар м’ячем під час гри – потрібно перечекати перші хвилини “шоку”, впродовж якого починається сильна рефлекторна сльозотеча. Після цього слід діяти в залежності від сили травми. Якщо око не почервоніло, через кілька годин після травми не спостерігається жодних змін у зовнішньому вигляді ока, повіка не припухає, сльозотеча припинилася, а перед оком не почали з’являтися “цятки” або плями, загалом можна бути спокійним. Але якщо ви перенесли сильний удар, якщо з’явилася пляма, що заважає дивитися, тече сльоза, око червоне, болить – необхідно якомога швидше звернутися до офтальмолога.
 • Сльозотеча при застуді. При респіраторних вірусних інфекціях сльозотеча може виникати через сильний нежить, а також на тлі високої температури тіла. Зазвичай у такому випадку консультація офтальмолога не потрібна – сльоза припинить текти після перших днів застуди, щойно знизиться температура тіла й зменшиться сильний нежить.
 • Сльозотеча при кон’юнктивіті. Якщо не було травми ока, немає симптомів застуди, ви не перебуваєте в приміщенні, де якісь речовини або запахи можуть спричинити сльозотечу, але при цьому розумієте, що постійно хочеться протерти очі від сліз – потрібно звернути увагу на супутні симптоми. Згадайте: можливо, вранці важко відкрити очі, бо вії злипаються через виділення? Може, очі дуже сверблять, а після дотику до них з’являється відчуття болю або різі? Чи доводилося помічати гнійні виділення з очей протягом дня? Якщо сльозотеча поєднується з такими скаргами, слід звернутися до офтальмолога, бо причиною може бути бактеріальний або вірусний кон’юнктивіт. Також це може виявитися алергічний кон’юнктивіт – реакція очей на вплив якогось алергену. Лікування цієї проблеми в компетенції офтальмолога й алерголога.
 • Сльозяться очі на холоді. Така скарга часто виникає взимку, коли повітря стає особливо сухим, а перепад температур більш відчутним. Після перебування в теплому приміщенні при виході на вулицю з одного чи обох очей може почати текти сльоза. Якщо сльозотеча нетривала, це цілком нормально, враховуючи контраст температур навколишнього середовища. Але якщо доводиться витирати очі носовичком не 3-5 хвилин, а 20-30, то це може свідчити про підвищену чутливість очей. У таких випадках сльозотеча може супроводжуватися печінням в очах. Часта причина – сухість. Можливо, ви перебували в приміщенні з сухим повітрям, через що зазвичай сухішою стає й поверхня очей. Також є ймовірність, що у вас вже є синдром сухого ока. Для цього захворювання крім сльозотечі властиві ще кілька симптомів:
 1. швидка втомлюваність очей
 2. почервоніння очей (може червоніти одне око або обидва)
 3. відчуття, ніби в оці щось заважає
 4. постійне бажання терти або чесати очі
 5. підвищена чутливість до світла, сльозотеча на яскравому світлі
 6. чутливість до вітру, морозу, а також до дуже теплого повітря (наприклад, від обігрівача або кондиціонера)
 7. біль та дискомфорт при носінні контактних лінз

Синдром сухого ока вимагає діагностики та лікування. На щастя, офтальмологи досить легко діагностують це захворювання, а для лікування призначають краплі штучної сльози – як правило, з гіалуроновою кислотою.

 • Сльозяться очі на світлі. Підвищена чутливість до світла, як уже було сказано, також є одним із проявів синдрому сухості очей. Якщо поверхня очей дуже суха, може бути боляче дивитися при яскравому світлі, сльоза може текти в приміщенні з яскравим освітленням чи на вулиці в снігову або сонячну погоду. Сльоза також може виділятися під час огляду у офтальмолога, підвищена чутливість буває і при закапуванні очних крапель.

Світлочутливість може супроводжувати й інші офтальмологічні захворювання, тому якщо цей симптом з’являється часто, заважає повсякденним справам, або якщо ви припускаєте, що скарга пов’язана з синдромом сухості очей – проконсультуйтеся з фахівцем.

Чим раніше встановлено діагноз синдрому сухого ока, тим менше часу минає від моменту початку лікування до періоду, коли краплями штучної сльози потрібно користуватися лише зрідка. Як правило, такі препарати – зокрема, зволожуючі краплі Хіло-Комод – призначають для тривалого застосування. Їх можна капати впродовж кількох місяців. Часто починають із застосування 3-4 рази на день, а через місяць-два користуються краплями за необхідністю. Перевага Хіло-Комоду не тільки в його складі – препарат містить гіалуронову кислоту високої молекулярної маси, у ньому немає консервантів і фосфатів. Краплі можна застосовувати протягом шести місяців після того, як буде відкритий флакон: унікальна конструкція упаковки дозволяє зберігати стерильність препарату достатньо довго.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО