5 основних причин виникнення сліз у холодну пору року

З наближенням зимового сезону більшість людей стикаються з проблемою сльозотечі очей. У деяких це може бути викликано тим, що організм таким чином реагує на різкі перепади температури повітря та впливу вітру на рогівку очей, захищаючи наш орган зору за допомогою сліз. Однак підвищена сльозотеча може бути викликана як цієї природною реакцією, так і наявністю наступних серйозних проблем очей:

  • Холодовий кон’юнктивіт. Це, по суті, наслідок впливу низької температури й вітру на зорові органи, що супроводжується почервонінням очей, їх свербінням та сльозами при сильному вітрі. Така реакція на холод обумовлена спазмом капілярних судин під дією мінусових температур, що призводить до погіршення кровопостачання тканин і розвитку в них запального процесу.
  • Алергія на сонце. Узимку сонце розташоване близько до лінії горизонту, а через те, що сніг і лід мають властивість відбивати сонячні промені, кількість світла збільшується. Тому взимку очі піддаються максимальній кількості УФ-випромінювання. Для порівняння: сухий пісок може відбивати близько 15% УФ-променів, морська піна близько 25%, а чистий сніг до 80%!
  • Висока чутливість рогівки до зміни клімату. Така особливість може мати вроджений характер.
  • Вікові зміни. З віком звужується носослізний канал і знижується тонус вік, що призводить до того, що вони починають “нависати” над очима та більше не торкаються рогівки. Таким чином, порушується насосна функція слізного апарату, очі не витримують впливу холоду та виникає сльозотеча.
  • Синдром “сухого ока”. Стан очей, що характеризується недостатнім зволоженням кон’юнктиви та рогівки. Взимку через низькі температури різко збільшується швидкість випаровування сльози з поверхні ока, що викликає їх сухість. У такому випадку рекомендується використовувати штучні сльози.

У холодну пору року повітря сухе не лише надворі, а й у приміщенні. Крім того, різке зниження температури на вулиці означає початок опалювального сезону. Включаються опалювальні та нагрівальні прилади, створюючи комфортну температуру у приміщенні. Нам стає тепло, однак більш сухе повітря всередині будівель взимку може сприяти виникненню та поглибленню симптомів синдрому «сухого ока».

Синдром «сухого ока» – поширений патологічний стан в офтальмології, що характеризується недостатнім зволоженням кон’юнктиви та рогівки. У здорової людини зовнішня частина очей покрита слізною плівкою, яка захищає їх від шкідливої дії навколишнього середовища, частинок пилу, а також сприяє надходженню органічних поживних речовин і кисню в рогівку. Слізна плівка необхідна для підтримки здоров’я очей та забезпечення чіткого зору.

Симптоми синдрому «сухого ока» можуть виникати протягом усього року через низку різних причин, які обумовлюють зниження кількості слізної рідини та впливають на її склад. Проте нерідко вони загострюються в зимовий час через низьку температуру та меншу вологість повітря в приміщенні. До симптомів синдрому «сухого ока» відносяться: сухість і відчуття різі в очах, почервоніння, підвищена світлочутливість.

Лікар-офтальмолог може призначити очні краплі «штучної сльози» ХІЛО-КОМОД, які усунуть причину захворювання, сприятимуть зволоженню очей та стабілізації складу слізної плівки. ХІЛО-КОМОД — це водний розчин гіалуронової кислоти, яка є природним полісахаридом, і міститься, крім інших рідин організму, в тканинах ока. Він не містить консервантів та фосфатів та його можна безпечно використовувати без обмежень!

Молекули гіалуроната натрію мають властивість ефективно пов’язувати молекули води — це утворює на передній поверхні рогівки ока тонку рівномірну плівку. Саме вона й оберігає очі від подразнення, висихання та інфекцій. А запатентована система COMOD гарантує стерильність препарату, що дозволяє використовувати вміст флакона протягом 6 місяців після відкриття. Гарантує однакову дозу ліків при кожному натисканні.

Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

Ви проводите багато часу за комп’ютером, відчуваєте дискомфорт в очах і...

Детальніше
Зачем нужна искусственная слеза

Ми звикли вважати, що сльози – це те, що виділяється під час плачу. Сльоза в...

Детальніше

Контактні лінзи в корені змінюють життя людини, яка має проблеми із зором:...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО