fbpx

Синдром сухого ока. Причому тут клімакс?

Від клімаксу – як від долі – не втечеш.  Звичайно, якщо ви жінка.  До когось він постукає в 50, а когось почне турбувати і раніше – в 40-45 років.  Але для одних та інших результат однаковий: природа відключає репродуктивну функцію.  У медицині такий стан жінки називається менопаузою. 

Причини синдрому сухого ока при менопаузі

В період менопаузи у жінки відбувається зміна гормонального фону.  Причиною цього стають яєчники, функція яких в клімактеричний період зменшується, а до завершення клімаксу зовсім “відключається”. 

Ці зміни можуть негативно позначитися на такому важливому органі, як зір, а також на стані очей.  Недостатнє вироблення сального секрету може викликати надмірне випаровування слізної плівки або ж взагалі – зниження вироблення слізної рідини.  Ці процеси «зневоднюють» очі, викликаючи відчуття сухості і почервоніння очей, відчуття піску, дискомфорт.  Перераховані симптоми – ознаки такого поширеного захворювання, як синдром сухого ока.

Якщо ж ви офісний працівник, то такі додаткові негативні фактори, як тривала робота в офісі, кондиціонування повітря влітку, сухість в приміщенні в опалювальний період прискорять або погіршать процес. 

«На синдромом сухого ока частіше скаржаться жінки (приблизно, 70%), більшість з них – офісні співробітниці постбальзаківського віку»

Також потрібно пам’ятати, що в період менопаузи прийом жінкою лікарських засобів – снодійних, антидеприсантів, препаратів для зниження артеріального тиску і деяких інших медикаментів  – збільшується.  Медикаменти також можуть спровокувати або посилити синдром сухого ока.  Крім того, деякі очні краплі, наприклад, від глаукоми, також можуть стати причиною цього захворювання. 

Якщо у вас діагностований синдром сухого ока, то така процедура як лазерна корекція, може бути протипоказана у зв’язку з тим, що вона погіршує перебіг цього захворювання. 

Рішення є: «штучні сльози»

Дефіцит власної сльози при синдромі сухого ока можуть компенсувати препарати «штучної сльози».  Вони забезпечують достатнє зволоження ока, усувають роздратування, почервоніння і дискомфорт. 

Особлива увага – лікарським сльозозамінникам на основі гіалуронової кислоти.  Гіалуронова кислота – речовина, ідентична сльозі людини.  Її в’язка форма «вкриває» очне яблуко, живлячи і зволожуючи його.  Препарати на основі гіалуронату в офтальмології вважаються найбільш безпечними та ефективними.  До них не звикають, використовувати їх можна тривалий період. 

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота є в організмі кожного з нас. Вона присутня в шкірі, суглобах,...

Детальніше
Сухі очі за кермом

Якщо маєте багато справ та часто подорожуєте містом, не варто забувати про...

Детальніше
краплі для лінз

На жаль, людям, що носять контактні лінзи вкрай не зручно проводити час в укритті....

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО