fbpx

Синдром сухого ока. З чим ми маємо справу

Сезон відпусток завершився, офісні працівники повертаються на свої робочі місця, де на них чекають години зосередженої роботи за комп’ютером. Робота в таких умовах часто супроводжується почервонінням очей, дискомфортом і втомою, а також синдромом сухого ока.

Сухе око – в чому проблема?

Відчуття стягнутості й сухості, пов’язане з недостатнім виробленням сльози або швидким її випаровуванням, називається синдромом сухого ока. Захворювання можуть супроводжувати печіння, відчуття піску в очах, видимі почервоніння на зовнішній оболонці склери, тиск усередині очного яблука. Нерідко з’являється підвищена чутливість до світла, погіршується зір, весь час хочеться заплющити очі. Неприємні відчуття посилюються в вітряну й посушливу погоду. На жаль, ця проблема в наш час дуже поширена. Систематичне використання різного роду гаджетів підвищує навантаження на зір, що, в свою чергу, може трансформуватися в серйозні захворювання.

Причини дискомфорту в очах

Виникнення синдрому сухого ока обумовлене способом життя й роботи людини. Природою передбачено, щоб оптимальний баланс вологи в очах підтримувався процесом блимання. Однак під час регулярної роботи біля монітора очі втомлюються, а частота блимання знижується. Те ж відбувається під час керування автомобілем і при тривалому читанні. Іншими факторами виникнення і посилення синдрому сухого ока можуть стати

  • знижена вологість повітря;
  • запилене приміщення з сухим повітрям;
  • знаходження в місцях, де багато диму, в тому числі – сигаретного;
  • політ на літаку;
  • використання кондиціонера в приміщенні або транспорті;
  • робота вентилятора.

Найбільшу поширеність захворювання отримує восени. Це обумовлено поширеним використанням різних опалювальних приладів, які висушують повітря, а також раннім настанням сутінків.

Профілактика втоми очей

Звичайно, роботу ніхто не скасовує, адже в епоху технологій телефони та ноутбуки стали невід’ємною частиною нашого життя. Усе, що потрібно зробити – оцінити масштаб поширення синдрому і не нехтувати профілактичними заходами.

Ми нагадаємо, дотримання яких правил допоможе уникнути проблеми червоних очей і перенапруження зору, а також усунути його, якщо це вже сталося.

  • Слідкуйте за вологістю повітря в приміщенні. Робіть вологе прибирання, вчасно витирайте пил. Якщо відчуваєте дискомфорт в оці, пов’язаний з перебуванням в сухому запиленому приміщенні – по можливості прийміть душ. Це допоможе частково відновити вологу, яка випарувалася, і полегшить симптоми.
  • Якщо на роботі вам доводиться довго вдивлятися в монітор, і при цьому бути максимально сконцентрованим, намагайтеся не втратити можливість прогулятися під час обідньої перерви, подивитися вдалину і трохи розслабитися. Користуйтеся якісним монітором, виставте великий шрифт і стежте, щоб відстань між очима і комп’ютером не було менше допустимої норми – тобто, мінімум 40 см.
  • Важливу роль для зору відіграє хороше освітлення. Не тільки на роботі, а і вдома намагайтеся робити необхідні справи при достатньому освітленні. Якщо плануєте подорож на машині, краще здійснити її, поки на вулиці світло.
  • Завжди майте під рукою краплі від сухості очей. Офтальмологічні препарати Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте усувають дискомфорт в очах за допомогою штучної сльози. Одним з основних компонентів в їхньому складі є гіалуронова кислота, яка присутня в біологічних рідинах організму. Краплі Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте можна використовувати при носінні лінз, після офтальмологічних операцій, а також в період вагітності та годування груддю.
Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота є в організмі кожного з нас. Вона присутня в шкірі, суглобах,...

Детальніше
Сухі очі за кермом

Якщо маєте багато справ та часто подорожуєте містом, не варто забувати про...

Детальніше
краплі для лінз

На жаль, людям, що носять контактні лінзи вкрай не зручно проводити час в укритті....

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО