Як діяти при отриманні травми ока

Чи знаєте ви, що понад 50% людей, які мають інвалідність по зору, отримали свої травми в побуті? Статистика стверджує: чоловіки отримують травми ока в 5 разів частіше, ніж жінки, і найпоширенішою травмою, яка призводить до часткової або повної втрати зору, є вибух автомобільного акумулятора.

Хто найбільш схильний до травм очей

Слід визнати: травма ока завжди трапляється несподівано, і всі ми знаходимося в зоні ризику. Але деякі категорії людей все ж отримують травми частіше за інших:

  • Працівники, зайняті на небезпечних виробництвах, де є ймовірність отримання механічної травми ока, хімічного чи термічного опіку;
  • Діти до 6 років, які можуть отримати травму ока внаслідок удару об меблі або гострим предметом;
  • Люди похилого віку, котрі, як правило, отримають травму при падінні.

Ерозія рогівки: чи варто її боятися

Але не варто боятися передчасно, думаючи, що все травми ока виліковуються лише хірургічним шляхом і обов'язково ведуть до інвалідності. Наукова назва травми ока - ерозія рогівки. Пошкодження рогівки ока часто носить непроникаючий характер і може статися внаслідок:

  • Механической травми - наприклад, коли ви випадково напоролися на гілку або дитина потрапила в око олівцем;
  • Коли щось потрапило в око - наприклад, піщинка або комаха;
  • Опіка ока побутовою хімією, косметикою або ж під впливом високих температур;
  • Постійного носіння контактних лінз, неправильного догляду за ними.

Симптомами травми рогівки є біль, почервоніння ока, печіння та сльозотеча, порушення рухливості очі, зниження зору, відчуття сухості в оці (так званий синдром сухого ока).

Важливо пам'ятати: при потраплянні в око стороннього тіла або хімічної речовини потрібно терміново промити його водою і якомога швидше звернутися до офтальмолога. Тільки фахівець, провівши огляд травмованого ока, зможе підібрати правильне лікування, яке не зашкодить.

Очні краплі при ерозії рогівки: вибираємо з розумом

Для відновлення сльозової плівки травмованого ока і якнайшвидшої регенерації рогівки офтальмолог найімовірніше випише вам спеціальні краплі. В аптеках їх представлено безліч видів, на які ж звернути увагу, щоб не помилитися? Досвідчений лікар підкаже: краще використовувати краплі з гіалуроновою кислотою і декспантенолом.

Гіалуронова кислота (або ж гіалуронат натрію) за складом схожа з муцином - одним із компонентів природної сльози людини, який не дає сльозовій плівці висихати і зволожує наші очі. Використання крапель на основі гіалуронової кислоти - справжній порятунок для тих людей, які страждають від синдрому сухого ока внаслідок тривалого зорового напруження або носіння контактних лінз.

Декспантенол - речовина, яка сприяє регенерації рогівки ока при травмах і опіках. У комбінації з гіалуроновою кислотою декспантенол зменшує неприємні відчуття, знімає печіння, сухість і почервоніння очей.

Оптимальним варіантом крапель з гіалуроновою кислотою та декспантенолом є краплі Хіло-Кеа. В 1 мл офтальмологічних крапель Хіло-Кеа гармонійно поєднані 1 мг гіалуронату натрію і 20 мг декспантенола. Застосовувати такі краплі при ерозії рогівки, опіках очей, при синдромі сухого ока після тривалого носіння контактних лінз слід тричі на день по одній краплі. У деяких випадках дозу можна збільшити до 10 крапель з дозволу офтальмолога. Також краплі Хіло-Кеа рекомендується застосовувати після хірургічних операцій на очах.