Біль, різь і печіння в очах. Чому вони виникають?

Болісні відчуття в оці не просто неприємні: вони лякають і насторожують, адже всі ми розуміємо, наскільки вразливий орган зору і якими наслідками можуть загрожувати, наприклад, травми ока. Звичайно, в більшості випадків різь і печіння в очах не пов'язані з причинами, здатними позбавити зору, але вирішувати такі проблеми потрібно обов'язково, щоб не ускладнювати проблему.

Через що може виникнути біль в очах?

Біль в обох очах або одному оці може бути спричинена багатьма факторами. Найбільш очевидна причина - травма ока. Травмою вважається

  • потрапляння стороннього тіла в око
  • опік (наприклад, побутовою хімією, хімічними рідинами або порошками, парами небезпечних речовин, ультрафіолетом)
  • подразнення через постійне потрапляння в око пилу
  • випадкове короткочасне потрапляння в око чим-небудь (наприклад, жінки іноді травмують очей, коли фарбують вії)
  • потрапляння піщинки в око

Внаслідок травми виникає ерозія рогівки різного ступеня. Залежно від тяжкості травми, можна обійтися домашніми методами (промивання ока чистою водою, спокій, закапування офтальмологічних крапель Хіло-Кеа, що містять гіалуронову кислоту і декспантенол) або обов'язково звернутися до офтальмолога. Якщо навіть травма здалася незначною, але біль сильний і довго не минає, необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб зберегти зір і здоров'я очей!

Захворювання, при яких виникає біль в оці

  • Око болить при такому запальному захворюванні, як ячмінь - це запалення волосяного мішечка цибулинки вії або сальної залози, яка розташована поруч. Сам собою ячмінь досить болючий, крім того, він спричиняє біль в оці, часто - відчуття чужорідного тіла в оці. Для лікування ячменю потрібно звернутися до офтальмолога. При терапії використовують як аптечні медикаментозні засоби, так і деякі народні методи лікування, які дозволяють зменшити болісні відчуття та прискорити "визрівання" ячменю.
  • Кон'юнктивіт - одна з найпоширеніших причин болю в оці. Кон'юнктивіт буває вірусним або інфекційним, спричиняє дуже неприємні відчуття, в тому числі, біль і почервоніння очей, різь і печіння в очах. При алергічному кон'юнктивіті використовують антигістамінні офтальмологічні краплі і протиалергічні препарати в таблетках, при інфекційному кон'юнктивіті лікування призначає офтальмолог.
  • Халязіон - хронічне, на відміну від ячменя, запалення на краю повік - також часто викликає біль в оці. Найбільш ефективним вважається хірургічне лікування халязиона.
  • Ірит або іридоцикліт - запалення, що зачіпає не тільки райдужну оболонку, а й інші структури ока. Захворювання дуже болісне, на щастя - не дуже часте. Може виникнути, наприклад, як ускладнення травми або операції на очному яблуці, розвивається при деяких хронічних захворюваннях, таких, як ревматизм або цукровий діабет. Офтальмолог допоможе поставити діагноз і призначить симптоматичне лікування, яке може зменшити біль, але безпосередньо лікування полягає в терапії основного захворювання.
  • Кератити, в тому числі синдром сухого ока - одна з найчастіших причин сухості і печіння в очах. Вони виникають при постійному носінні контактних лінз або недостатній гігієні при їх використанні. Часта причина синдрому сухого ока - спосіб життя. Захворювання розвивається у людей, які в силу професійних обов'язків змушені напружувати зір, працюють перед комп'ютером, протягом тривалого часу перебувають за кермом автомобіля. Лікування синдрому сухого ока передбачає використання крапель штучної сльози (наприклад, препарату Хіло-Комод або Хіло-Комод Форте, які містять гіалуронову кислоту), а також зволоження повітря в приміщенні, де доводиться працювати, дотримання режиму дня, правильного підбору способу корекції зору.

Пам'ятайте: якою б не була причина болю в оці, потрібно проконсультуватися в офтальмологом, щоб уникнути ускладнень захворювання і швидко позбутися проблеми.