Синдром сухого ока і контактні лінзи. Носити не можна терпіти

Більшість із тих, хто постійно носить контактні лінзи, знає, що час від часу через їхнє постійне використання спричиняє подразнення очей. Поговоримо про те, як позбутися синдрому сухого ока.

Незалежно від того, наскільки у вас якісні та дорогі контактні лінзи, якщо носити їх постійно, можуть виникнути проблеми, властиві для синдрому сухого ока. Його прояви знайомі багатьом. Це

– почервоніння очей навіть у ті дні, коли не доводиться багато часу працювати перед комп’ютером;

– підвищення сльозовиділення як в лінзах, так і без них;

– відчуття, ніби в око щось потрапило або лінза неправильно розташована;

– відчуття піску в очках, печіння, подразнення, бажання постійно чесати очі;

– відчуття, ніби в оці запалення;

– зниження зору в контактних лінзах, нечіткість “картинки”;

– якщо контактні лінзи денного носіння – поліпшення стану після сну, коли лінзи знято.

 Чи потрібно відмовлятися від контактних лінз при синдромі сухого ока?

 Немає необхідності відмовлятися від використання лінз, якщо вони для вас зручні й ви до них звикли, бо лінзи забезпечують найбільший ступінь зручності з усіх способів корекції та дають можливість отримати хороший зір. Насамперед, якщо лінзи почали спричиняти дискомфорт, потрібно порадитися з офтальмологом, можливо, спробувати замінити лінзи на виготовлені з іншого матеріалу або з іншим режимом носіння. По-друге, необхідно дотримуватися правил гігієни, обов’язкових при носінні контактних лінз. По-третє, лінзи необхідно зберігати та змінювати відповідно до рекомендацій виробника.

Ще один важливий аспект – застосування препарату штучної сльози, який потрібно капати після того, як контактна лінза вже знаходиться в оці. При постійному носінні контактних лінз, навіть якщо вони зроблені з матеріалу, який пропускає кисень, часто порушується вироблення слізної рідини. Оптимально, якщо препарат містить гіалуронову кислоту, котра за складом схожа на натуральну сльозу. Гіалуронова кислота в таких препаратах, як Хіло-Комод та Хіло-Комод Форте, забезпечує тривале зволоження поверхні ока й допомагає запобігти виникненню подразнення та дискомфорту при носінні контактних лінз.

 Чи небезпечно терпіти дискомфорт?

 Якщо дискомфорт і подразнення при носінні контактних лінз виникають часто і довго не минають, може розвинутися запальний процес, який вимагатиме більш серйозного лікування, ніж синдром сухого ока. Тому важливо вчасно проконсультуватися з лікарем, подбати про заміну лінз, завжди мити руки перед заміною лінз, правильно зберігати лінзи, а також підібрати препарат штучної сльози, який можна – як Хіло-Комод та Хіло-Комод Форте – використовувати разом з контактними лінзами. Якщо запальний процес вже розпочався або для лікування синдрому сухого ока потрібно на певний час відмовитися від лінз, не нехтуйте цією порадою лікаря: замінивши на кілька днів лінзи окулярами, ви позбудетеся дискомфорту та неестетичного почервоніння очей, а далі знову зможете користуватися зручним способом корекції зору – контактними лінзами.

Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

Ви проводите багато часу за комп’ютером, відчуваєте дискомфорт в очах і...

Детальніше
Зачем нужна искусственная слеза

Ми звикли вважати, що сльози – це те, що виділяється під час плачу. Сльоза в...

Детальніше

Контактні лінзи в корені змінюють життя людини, яка має проблеми із зором:...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО