fbpx

Радість бачити світ через контактні лінзи без синдрому сухого ока

Близько 90% інформації ми отримуємо завдяки зору. Очі – один з шести важливих органів чуттів, і хороший зір – ключовий аспект якості людського життя. У далекі часи гострий зір був потрібен людині, щоб вижити на полюванні за диким звіром або у війні з ворогом. Зараз, коли проблема виживання в дикій природі зникла, здоров’я очей і хороший зір, як і раніше залишаються пріоритетними для кожного.

Контактні лінзи проти окулярів

Розвиток техніки й технологій в сучасному світі несе нам не тільки плюси, а й негативні прояви. Загальна комп’ютеризація, погіршення екологічної обстановки, глобальні зміни способу життя негативно впливають на гостроту зору. Близько 5 мільярдів осіб на землі страждають від короткозорості. Ще якихось двадцять-тридцять років тому люди з поганим зором не мали іншого вибору, окрім як носити окуляри. Але з винаходом контактних лінз людство отримало альтернативу.

Чому ж носіння контактних лінз стало таким популярним? Розглянемо деякі їхні плюси в порівнянні з окулярами:

  • Контактні лінзи не заважають і не обмежують огляд. Лінза завжди знаходиться по центру зіниці і рухається разом з нею, тому, на відміну від окулярів, забезпечить огляд без жодних перешкод з усіх сторін.
  • Взимку лінзи не запотіють, коли ви з вулиці зайдете в тепле приміщення, їм не страшний сніг і дощ, які в погану погоду обмежують зір людини в окулярах.
  • Лінзи непомітні, вони не зісковзнуть під час занять спортом, не натиснуть вуха і перенісся.
  • Носіння контактних лінз дозволить вам продемонструвати оточуючим красу своїх очей, які раніше були заховані за скельцями окулярів.
  • Короткозорі й далекозорі люди нарешті можуть носити сонцезахисні окуляри.

Синдром сухого ока – неприємний “бонус” від використання лінз

Незважаючи на всі свої плюси, у контактних лінз є один значний недолік. Їхнє носіння висушує рогівку, провокуючи виникнення синдрому сухого ока. Його головні прояви – почервоніння очей, різь, біль, печіння в очах. У людини, що страждає від синдрому сухого ока, з’являється відчуття, ніби очі засипані піском.

Сучасні вдосконалені гідрогелеві та силікон-гідрогелеві лінзи пропускають кисень, що вже добре для здоров’я очей. Чому ж тоді виникають біль і печіння? Тривале застосування контактних лінз має негативний наслідок – порушення виділення природної сльози. Сльозової рідини починає виділятися менше, і як наслідок, поверхня очей пересихає. З’являється сухість та інші неприємні симптоми, характерні для синдрому сухого ока.

Синдром сухого ока – проблема не тільки тих, хто використовує контактні лінзи. Робота перед комп’ютерним монітором з ранку до вечора у співробітників офісів або тривале напруження очей у водіїв, пересушене повітря в квартирах під час опалювального сезону – фактори, які також сприяють його виникненню.

Як побороти синдром сухого ока при носінні лінз: поради офтальмологів

І виробники контактних лінз, і офтальмологи сходяться в одному: при носінні контактних лінз обов’язковим є використання очних крапель типу “штучна сльоза”. Зволожуючі краплі для очей замінять природну людську сльозу, зволожать рогівку ока і допоможуть запобігти її пересиханню.

Фахівці радять обирати офтальмологічні краплі, які за своїм складом найбільш близькі до природного сльозі, а саме, краплі на основі гіалуронової кислоти. Гіалуронова кислота (або гіалуронат натрію) – речовина, яка присутня в тканинах і рідинах організму людини. В офтальмології вона широко застосовується в сльозозамісній терапії при лікуванні синдрому сухого ока. З урахуванням щорічного збільшення кількості осіб, які купують контактні лінзи, все більше виробників починають випускати краплі з гіалуроновою кислотою.

Хіло-Комод очі береже

Купуючи в аптеці краплі, рекомендовані при носінні контактних лінз, придивіться до препаратів Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте. Гіалуронат натрію в їхньому складі відновлює сльозову плівку ока, запобігаючи його пересиханню в подальшому, незважаючи на застосування лінз. Офтальмологічні краплі Хіло-Комод усувають дискомфорт від відчуттів, які з’являються при синдромі сухого ока, спровокованому носінням контактних лінз.

Препарат достатньо використовувати кілька разів в день, щоб зробити застосування контактних лінз максимально комфортним і усунути відчуття сухості і “смітинки в оці”. До того ж, не треба боятися, що ваші очі розучаться виділяти природну сльозу – краплі Хіло-Комод не викликають звикання.

Гарна новина для алергіків: у складі крапель для очей Хіло-Комод і Хіло-Комод Форте немає консервантів. Тривалий термін застосування – шість місяців після відкриття флакона – забезпечує конструкція контейнера зі спеціальним покриттям усередині.

Детальніше про застосування зволожуючих крапель для лінз на основі гіалуронової кислоти Хіло-Комод ви можете дізнатися у свого офтальмолога або ж з оригінальної анотації до препарату.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота є в організмі кожного з нас. Вона присутня в шкірі, суглобах,...

Детальніше
Сухі очі за кермом

Якщо маєте багато справ та часто подорожуєте містом, не варто забувати про...

Детальніше
краплі для лінз

На жаль, людям, що носять контактні лінзи вкрай не зручно проводити час в укритті....

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО