fbpx

Печіння в очах: чому воно виникає

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як правило, воно супроводжується сльозотечею та почервонінням очей. Без причини в оці пекти не починає. Існують кілька факторів, які можуть провокувати це неприємне відчуття.

1. Зовнішні причини.

В очах може відчуватися печіння, якщо доводиться перебувати в задимленому приміщенні чи там, де багато пилу, при потраплянні диму в очі (наприклад, під час відпочинку біля багаття), там, де присутній різкий запах фарби або лаку. Очі також дуже печуть, якщо в них потрапляють їдкі речовини (згадайте реакцію при нарізанні цибулі). Неприємні відчуття можливі на сильному вітрі (він у прямому сенсі слова сушить очі, через що виникає відчуття печіння).

Дискомфорт минає самостійно після того, як дію подразника усунуто (наприклад, вийшли на вулицю із задимленого приміщення, провітрили кухню після нарізання цибулі). Іноді очі доводиться промити чистою водою – це допомагає при потраплянні диму або якщо їдка речовина потрапила на поверхню ока з необережності (наприклад, різали гострий перець і ненавмисно торкнулися невимитою рукою ока). На такі випадки зручно мати при собі флакон з краплями штучної сльози, адже проточної води може поруч не виявитися, а брудними руками в очі легко занести інфекцію.

Іноді після впливу зовнішніх факторів, що спричинили печіння в очах, неприємні відчуття або почервоніння очей можуть супроводжувати кілька годин.

2. Алергічна реакція.

Алергію, яка проявляється печінням в очах, можуть спричиняти різні речовини: пилок рослин, домашній пил, шерсть тварин, декоративна косметика, засоби для зняття макіяжу. Іноді алергічний кон’юнктивіт (печіння, свербіж, почервоніння очей, сльозотеча) може проявлятися навіть після вживання продуктів харчування або напоїв, які є алергенами.

У такому випадку важливо насамперед визначити алерген. У цьому допоможе лікар-алерголог. А офтальмолог призначить препарати, які допоможуть позбутися печіння та різі в очах й інших проявів алергії. На жаль, алергічних реакцій позбутися складно, часто найефективніший спосіб – уникнення контакту з алергеном. Якщо це неможливо, печіння в очах, свербіж, почервоніння й сльозотеча можуть переслідувати тривалий час. Протиалергічні краплі допомагають зменшити симптоми.

3. Інфекційні захворювання.

Йдеться не тільки про офтальмологічні інфекції та запалення. Однозначно, якщо печіння та свербіж в очах супроводжуються дуже сильною сльозотечею, гнійними виділеннями, погіршенням зору, неможливістю відкрити око через біль, необхідно якомога швидше звернутися до офтальмолога і почати лікування, яке він призначить.

В очах може пекти або різати також при респіраторних вірусних інфекціях. Зазвичай неприємні відчуття спричинені високою температурою або сильним нежитем. Коли ці симптоми минають, печіння в очах і сльозотеча також зникають.

4. Системні захворювання та гормональні зміни в організмі.

Печіння в очах може бути наслідком аутоімунних захворювань або гормональних змін в організмі, в тому числі – на тлі клімактеричних порушень у жінок і при прийомі гормональних препаратів (наприклад, при замісній гормональній терапії).

Аутоімунні захворювання можуть впливати на роботу різних залоз, зокрема, сльозових і сальних, що негативно відбивається на виробленні та якості сльози. Через недостатнє зволоження поверхні ока може виникати відчуття печіння, яке є одним із симптомів синдрому сухого ока. Необхідно лікувати основне захворювання, щоб зменшити неприємний симптом, а також регулярно застосовувати препарат штучної сльози, дозволений для тривалого використання.

5. Комп’ютерний зоровий синдром і синдром сухого ока.

При комп’ютерному зоровому синдромі можуть виникати такі скарги, як короткочасне двоїння в очах або помутніння зору, почервоніння очей, швидка зорова втома, яка супроводжується болем у шиї, головним болем, болями в спині. Якщо до цих симптомів приєднуються печіння в очах, відчуття стороннього тіла під повікою, підвищена чутливість очей до вітру, світла, холодного або теплого повітря, найімовірніше, йдеться про розвиток синдрому сухого ока.

Синдром сухого ока розвивається

  • на тлі гормональних, вікових змін в організмі
  • при неадекватній корекції зору окулярами (діоптрії не відповідають зору)
  • при постійному носінні контактних лінз
  • при високих зорових навантаженнях, багатогодинний роботі перед монітором, тривалим читанням і переглядом відео з екрану смартфона або планшета
  • при постійному впливі подразників (ультрафіолет, пил, шкідливі речовини в повітрі)
  • при вимушеному тривалому перебуванні в приміщеннях із сухим повітрям (при вологості нижче 40%)

При комп’ютерному зоровому синдромі та синдромі сухого ока позбутися дискомфорту й печіння в очах допомагають

  • зміни в способі життя (дотримання режиму роботи та відпочинку, вживання достатньої кількості рідини, зволоження повітря і провітрювання приміщень),
  • підбір адекватного способу корекції зору (можливо, заміна окулярів або вибір інших лінз),
  • використання зволожуючих крапель для очей – так званих сльозозамінників або крапель штучної сльози.

Важливо, щоб препарат містив гіалуронову кислоту високої молекулярної маси, не мав у складі консервантів та інших шкідливих речовин, міг застосовуватися тривалий час без ризику розвитку побічних ефектів – як очні краплі Хіло-Комод, що відповідають усім цим вимогам. Їх можна застосовувати одночасно з носінням контактних лінз, краплі Хіло-Комод не спричиняють звикання і поєднуються з іншими офтальмологічними препаратами. Краплями Хіло-Комод можна користуватися за потребою – від 1 до 10 разів на день. Препарат придатний до використання протягом шести місяців після відкриття флакона. Хіло-Комод допомагає позбутися неприємних симптомів синдрому сухого ока, зокрема – печіння в очах, спричиненого сухістю очної поверхні через вплив різних факторів.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

устали глаза

При постійному зоровому напруженні очі досить швидко втомлюються, тож...

Детальніше
гиалуронвая кислота для глаз

Кожен, хто коли-небудь відчував сухість очей або кому діагностували синдром...

Детальніше
дискомфорт в глазах

Відчуття, ніби очі палить і пече, рідко буває самостійним симптомом – як...

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО