ВІДЧУТТЯ ПІСКУ В ОЧАХ - ГОЛОВНИЙ СИМПТОМ СИНДРОМУ СУХОГО ОКА

Біль та різь в очах - скарга, звична для сучасної людини. У багатьох очі постійно червоніють, болять, втомлюються, і при цьому багато хто довго не звертаються до лікаря, думаючи, що проблема сама пройде, або ж вдасться до неї звикнути. А ті, хто все ж приходять зі скаргами до офтальмолога, чують діагноз «синдром сухого ока».

Що таке синдром сухого ока?

Синдром сухого ока, симптоми якого коротко описані вище - це стан, який виникає при занадто інтенсивному випаровуванні слізної плівки з поверхні ока або при недостатньому виробленні слізної рідини. Коли поверхня рогівки занадто суха, виникає роздратування, око стає більш вразливим до зовнішніх впливів, які ще більше погіршують неприємний стан. У народі його називають сухі очі. Що робити в таких ситуаціях, багато дізнаються у офтальмолога або з інтернет-публікацій.

Як проявляється синдром сухого ока?

Синдром сухого ока проявляється різними скаргами. це:

 • біль в очах
 • відчуття піску в очах
 • різь в очах
 • свербіж та почервоніння очей
 • погіршення зору
 • відчуття постійного роздратування очей
 • відчуття сухості очей при кліпанні

Через що виникає синдром сухого ока?

Причини розвитку синдрому сухого ока можна розділити на дві групи.

По-перше, це недостатнє утворення слізної рідини, яке відбувається часто через різні захворювання, наприклад, аутоімунні. Крім того, виділення сльози може тимчасово порушуватися після офтальмологічних операцій.

По-друге, є чинники способу життя і навколишнього середовища, які впливають на те, наскільки інтенсивно випаровується слізна плівка:

 • постійна работа перед комп'ютерами або іншими моніторами
 • багатогодинне водіння автомобіля
 • знаходження в приміщенні з сухим повітрям (через кондиціонування або опалення)
 • знаходження на відкритому повітрі під впливом ультрафіолету і / або сильного вітру
 • носіння контактних лінз
 • використання антибактеріальних офтальмологічних препаратів

Чем небезпечний синдром сухого ока?

Перш за все, синдром сухого ока пов'язаний з дискомфортом. Деякі люди роками відвідують лікарів, скаржачись на почуття піску в очах і намагаючись знайти ліки від запалення. Воно дійсно може розвинутися на тлі синдрому сухого ока, проте першопричиною його буде саме те, що око не омивається сльозою в достатній кількості. Саме тому, як тільки ви помітили, що болять очі і з'явилися інші ознаки, які можуть свідчити про те, що у вас синдром сухого ока, подбайте про те, щоб підібрати якісні зволожуючі краплі для очей. Так як різні захворювання можуть викликати таку скаргу, як сухі очі, лікування потрібно починати після консультації з офтальмологом.

Синдром сухого ока: лікування

Багато хто починає шукати засіб лікування, щоб знайти спосіб, як зняти втому очей. В аптеках, як правило, запитують очні краплі від втоми очей або краплі для очей від почервоніння. З усіма цими завданнями відмінно справляються зволожуючі офтальмологічні краплі, що містять гіалуронову кислоту. Серед них - краплі Хіло Комод Форте, препарат з подвійним вмістом гіалуронової кислоти, який можна використовувати в два рази рідше, ніж краплі Хіло Комод і значно рідше, ніж багато інших подібних препаратів. Хіло Комод Форте - це зволожуючі краплі, що не містять небезпечних синтетичних речовин, в тому числі, фосфатів, барвників, які погіршують зір та консервантів, які  пошкоджують клітини ока. При цьому препарат можна використовувати протягом шести місяців після відкриття флакона - його унікальна конструкція забезпечує асептичність, тобто, бактерії не можуть потрапити всередину контейнера і препарат зберігає свою якість.

Завдяки високому вмісту гіалуронової кислоти, краплі забезпечують швидке зволоження поверхні рогівки, за короткий час позбавляють від симптомів синдрому сухого ока і при регулярному використанні є надійною профілактикою проблем з очима і зором для всіх, хто багато часу проводить перед комп'ютером. Щоб допомогти очам, використовуйте очні краплі при роботі з комп'ютером.

ЧИ Є У ВАС СИНДРОМ СУХОГО ОКА