fbpx

Як діяти при отриманні травми ока

Чи знаєте ви, що понад 50% людей, які мають інвалідність по зору, отримали свої травми в побуті? Статистика стверджує: чоловіки отримують травми ока в 5 разів частіше, ніж жінки, і найпоширенішою травмою, яка призводить до часткової або повної втрати зору, є вибух автомобільного акумулятора.

Хто найбільш схильний до травм очей

Слід визнати: травма ока завжди трапляється несподівано, і всі ми знаходимося в зоні ризику. Але деякі категорії людей все ж отримують травми частіше за інших:

  • Працівники, зайняті на небезпечних виробництвах, де є ймовірність отримання механічної травми ока, хімічного чи термічного опіку;
  • Діти до 6 років, які можуть отримати травму ока внаслідок удару об меблі або гострим предметом;
  • Люди похилого віку, котрі, як правило, отримають травму при падінні.

Ерозія рогівки: чи варто її боятися

Але не варто боятися передчасно, думаючи, що все травми ока виліковуються лише хірургічним шляхом і обов’язково ведуть до інвалідності. Наукова назва травми ока – ерозія рогівки. Пошкодження рогівки ока часто носить непроникаючий характер і може статися внаслідок:

  • Механической травми – наприклад, коли ви випадково напоролися на гілку або дитина потрапила в око олівцем;
  • Коли щось потрапило в око – наприклад, піщинка або комаха;
  • Опіка ока побутовою хімією, косметикою або ж під впливом високих температур;
  • Постійного носіння контактних лінз, неправильного догляду за ними.

Симптомами травми рогівки є біль, почервоніння ока, печіння та сльозотеча, порушення рухливості очі, зниження зору, відчуття сухості в оці (так званий синдром сухого ока).

Важливо пам’ятати: при потраплянні в око стороннього тіла або хімічної речовини потрібно терміново промити його водою і якомога швидше звернутися до офтальмолога. Тільки фахівець, провівши огляд травмованого ока, зможе підібрати правильне лікування, яке не зашкодить.

Очні краплі при ерозії рогівки: вибираємо з розумом

Для відновлення сльозової плівки травмованого ока і якнайшвидшої регенерації рогівки офтальмолог найімовірніше випише вам спеціальні краплі. В аптеках їх представлено безліч видів, на які ж звернути увагу, щоб не помилитися? Досвідчений лікар підкаже: краще використовувати краплі з гіалуроновою кислотою і декспантенолом.

Гіалуронова кислота (або ж гіалуронат натрію) за складом схожа з муцином – одним із компонентів природної сльози людини, який не дає сльозовій плівці висихати і зволожує наші очі. Використання крапель на основі гіалуронової кислоти – справжній порятунок для тих людей, які страждають від синдрому сухого ока внаслідок тривалого зорового напруження або носіння контактних лінз.

Декспантенол – речовина, яка сприяє регенерації рогівки ока при травмах і опіках. У комбінації з гіалуроновою кислотою декспантенол зменшує неприємні відчуття, знімає печіння, сухість і почервоніння очей.

Оптимальним варіантом крапель з гіалуроновою кислотою та декспантенолом є краплі Хіло-Кеа. В 1 мл офтальмологічних крапель Хіло-Кеа гармонійно поєднані 1 мг гіалуронату натрію і 20 мг декспантенола. Застосовувати такі краплі при ерозії рогівки, опіках очей, при синдромі сухого ока після тривалого носіння контактних лінз слід тричі на день по одній краплі. У деяких випадках дозу можна збільшити до 10 крапель з дозволу офтальмолога. Також краплі Хіло-Кеа рекомендується застосовувати після хірургічних операцій на очах.

Поделиться с друзьями :
Очні краплі при синдромі сухого ока з гіалуроновою кислотою Хіло-Комод
Дізнатися більше

Статті по темі

гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота є в організмі кожного з нас. Вона присутня в шкірі, суглобах,...

Детальніше
Сухі очі за кермом

Якщо маєте багато справ та часто подорожуєте містом, не варто забувати про...

Детальніше
краплі для лінз

На жаль, людям, що носять контактні лінзи вкрай не зручно проводити час в укритті....

Детальніше
Пройти тест Дізнайся, чи є у тебе синдром
сухого ока та обери свій ХІЛО